Przeminęło z wiatrem vol. 4 – Dariusz Śledź

Dariusz Śledź urodził się 15 września 1969 roku. Licencję zdał w 1985 roku w barwach Motoru Lublin. Zadebiutował rok później w macierzystym klubie na poziomie drugoligowym. Po sześciu sezonach przeniósł się do zespołu z Wrocławia, w którym spędził dziesięć lat. Następnie miał roczny epizod w Rybniku. W 2003 roku wrócił do Lublina na dwa lata. Lata 2005 oraz 2006 spędził w Stali Rzeszów. Najlepszą średnią w najwyższej klasie rozgrywkowej, a dokładnie 2,237 pkt/bieg zdobył w 1993 roku. Zakończył karierę w swoim macierzystym klubie przez kontuzję. Dla Dariusza Śledzia jednym z największych sukcesów był debiut w SGP. W jednym z turniejów tego cyklu otrzymał dziką kartę i zdobył 10 punktów. Zajął 10. miejsce zostawiając za plecami takich zawodników jak Greg Hancock, czy Billy Hamill. Po zakończeniu kariery nie odszedł od żużla. W 2008 roku został we Wrocławiu kierownikiem tamtejszej drużyny. Następnie był trenerem Stali Rzeszów, Startu Gnieznu, Motoru Lublin oraz aktualnie Sparty Wrocław.

1989 rok – Dariusz Śledź w swoim czwartym sezonie zdobywa awans z Motorem Lublin do najwyższej klasy rozgrywkowej. Na zdjęciu od prawej: M. Iwaniec, P. Włodarczyk, R. Jucha, D. Śledź oraz P. Więckowski.
fot. promocja.lubelskie.pl

1994 rok – 25-latek spędza swój czwarty sezon w WTS-ie Wrocław. Jest czołowym zawodnikiem zespołu. Pokazuje to jego średnia, która jest prawie, co roku powyżej 2,000.
fot. Gazeta Wrocławska

2000 rok – Dariusz Śledź spędza ostatni sezon w zespole z Wrocławia. Razem z WTS-em przez wszystkie lata zdobywa trzy razy tytuł DMP oraz jeden srebrny medal w tych rozgrywkach.
fot. Gazeta Wrocławska

2005 rok – 36-latek dołącza do Stali Rzeszów na dwa lata. W duży sposób przyczynia się do awansu tej drużyny do PGE Ekstraligi.
fot. Sebastian Stankiewicz

2008 rok – Dariusz Śledź zostaje kierownikiem drużyny z Wrocławia. Rok wcześniej musi zakończyć zakończyć karierę przez kontuzję kręgosłupa, której doznał w meczu ze Startem Gniezno. Na zdjęciu z tamtejszym trenerem WTS-u – Markiem Cieślakiem.
fot. Paweł Relikowski

2011 rok – 42-latek jest trenerem Stali Rzeszów. Razem z tą drużyną zalicza awans do Ekstraligi jak i zarówno spadek z niej.
fot. Krzysztof Łokaj

2014 rok – Dariusz Śledź przez jeden sezon jest szkoleniowcem Startu Gniezno. Razem z tym zespołem zajmuje 4. miejsce w 1. LŻ.
fot. Dawid Stube

2017 rok – 48-latek (po lewej) jest szkoleniowcem Motoru Lublin. Współpracuje z Piotrem Więckowskim, który jest menedżerem zespołu. Wprowadzają razem drużynę do 1. LŻ.
fot. Marcin Mrozek

2021 rok – Dariusz Śledź od dwóch lat jest trenerem Sparty Wrocław. Razem z tym zespołem zajmuje 2. oraz 3. miejsce w Ekstralidze.
fot. Wojciech Tarchalski

fot. Tomasz Hołod

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *