Przeminęło z wiatrem vol. 2 – Piotr Baron

Piotr Baron urodził się w 1974 roku w Toruniu. Swoją karierę zaczynał w tamtejszym Apatorze. Po zdaniu licencji w 1990 roku wywalczył DMP razem z klubem z Torunia. W swoim debiutanckim sezonie „wykręcił” średnią 1,259 pkt/bieg, lecz był zawodnikiem nieklasyfikowanym. W 1991 roku dołączył do GKM-u Grudziądz. Po jednym sezonie w żółto-niebieskich barwach przeniósł się do Sparty Wrocław, w której zagościł na dłużej. Po siedmiu latach w drużynie ze stolicy dolnośląska wrócił do Grudziądza na rok. W 2001 roku dołączył to TŻ Opole. Ścigał się także w Danii w barwach zespołu z Slangerup. Karierę zawodnika w 2002 zakończył w zespole, w którym spędził największą część swojej kariery, czyli w drużynie z Wrocławia. Piotr Baron przez wszystkie lata uzbierał cztery złote medale DMP. Do jego większych sukcesów można także śmiało zaliczyć 4. miejsce w IMŚJ w 1993 roku. Po powieszeniu kevlaru na kołek udzielał się, jako komentator sportowy w różnych stacjach telewizyjnych. Od 2011 roku był trenerem Sparty Wrocław. W 2016 roku przeniósł się do Unii Leszno także na posadę szkoleniowca.

1991 rok – Piotr Baron (po prawej) tworzy parę juniorską GKM-u Grudziądz w drugiej lidze z Robertem Kempińskim (po lewej).
fot. magazynzuzel.pl

1993 rok – Polskę w DMŚ reprezentuje Tomasz Gollob (po prawej), Piotr Protasiewicz (po lewej) oraz Piotr Baron (po środku), który zdobywa w tamtym turnieju 12 pkt.
fot. Lech Kamiński

1995 rok – 21-letni Piotr Baron, jako rezerwowy bierze udział w jednym z turniejów cyklu „Camel Cup”. Nie pojawia się na torze w żadnym biegu.
fot. Jarek Pabijan

1999 rok – Piotr Baron po siedmiu sezonach w zespole z Wrocławia żegna się z klubem. Przez te lata zdobywa z tą drużyną trzy złote medale DMP i jeden srebrny.
fot. Krzysztof Rak

2001 rok – 27-latek spędza jeden sezon w TŻ Opolu. Razem z tym zespołem zajmuje przedostatnie miejsce w rozgrywkach pierwszoligowych.
fot. Kolejarz Opole

2006 rok – Piotr Baron po zakończeniu kariery zawodnika w 2002 roku zostaje komentatorem żużlowym w Polsacie Sport oraz TVP Sport.
fot. Jerzy Rusko

2011 rok – Piotr Baron przez najbliższe pięć lat jest szkoleniowcem Sparty Wrocław. Największy sukces odnosi w 2015 roku, kiedy jego zespół zostaje wicemistrzem DMP.
fot. wts.pl

2016 rok – 45-latek po zrezygnowaniu z funkcji szkoleniowca w Sparcie Wrocław zostaje trenerem Unii Leszno.
fot. Wojciech Koerber

2020 rok – Piotr Baron nadal jest szkoleniowcem Unii Leszno. Z „Bykami” zdobył już cztery tytuły DMP.
fot. Kamil Woldański

fot. Kamil Woldański

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *