Żużel - Best Speedway Tv

"Przedwczesny finał" w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Stelmet Falubaz Zielona Góra - Abramczyk Polonia Bydgoszcz | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Falubaz Zielona Góra

„Przedwczesny finał” w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Stelmet Falubaz Zielona Góra – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

„Przedwczesny finał” w eWinner 1. Lidze Żużlowej. Stelmet Falubaz Zielona Góra – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

W piątek o godzinie 17:00 rozegrany zostanie pierwszy z półfinałów eWinner 1. Ligi Żużlowej. Na stadionie przy ul. Wrocławskiej 69, miejscowy Stelmet Falubaz Zielona Góra podejmie bydgoską Abramczyk Polonię. Obydwie drużyny były przed sezonem stawiane w roli faworyta do zwycięstwa w całych rozgrywkach, jednak jedna z nich po rozegraniu dwumeczu półfinałowego będzie musiała odłożyć plany o awansie do PGE Ekstraligi co najmniej do przyszłego sezonu.

W rundzie zasadniczej, w Zielonej Górze padł wynik 48:42, najlepszy wśród gospodarzy był Max Fricke, który zdobył 15 punktów i bonus, wśród gości najlepszy był Przyjemski, a nienajlepszy występ zaliczyli seniorzy Polonii. W tym spotkaniu nie jechał Piotr Protasiewicz, za którego stosowane był zastępstwo zawodnika. Słynny „PePe” w ostatnim meczu pokazał, że mimo deklaracji o zakończeniu kariery nie składa broni i zdobywając komplet 14+1 punktów był najlepszym zawodnikiem Falubazu w starciu z Orłem Łódź.

Ilona Termińska wypowiedziała się na temat szans klubu w rewanżu w Gorzowie, ale przede wszystkim stanęła w obronie atakowanego przez toruńskich kibiców Jacka Holdera!

Obydwa zespoły mają bardzo porównywalne formacje seniorskie, kluczem może okazać się postawa juniorów w tym spotkaniu. Jak wiadomo Polonia dysponuje jednym z najlepszych juniorów w eWinner 1. Lidze, jednak Wiktor Przyjemski zmaga się z urazem palca, którego doznał podczas zawodów Speedway of Nations. Z kolei Stelmet Falubaz stara się w miarę możliwości wzmocnić i zarazem załatać dziurę w swojej formacji młodzieżowej po kontuzji Dawida Rempały. Włodarze z Zielonej Góry zakontraktowali najpierw Maksyma Borowiaka, a na kilka dni przed meczem Antoniego Mencela.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1. Kenneth Bjerre
2. Olegs Mihailovs
3. Adrian Miedziński
4. Daniel Jeleniewski
5. Matej Žagar
6. Wiktor Przyjemski
7. Przemysław Konieczny

Stelmet Falubaz Zielona Góra
9. Piotr Protasiewicz
10. Krzysztof Buczkowski
11. Rohan Tungate
12. Jan Kvech
13. Max Fricke
14. Maksym Borowiak
15. Nile Tufft

Reklamy

Składy: polonia.bydgoszcz.pl

fot. Sonia Kaps

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×