Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Przeciętny mecz Motoru Lublin. Wrocławianie jechali trzema zawodnikami. [OCENY POMECZOWE]

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Przeciętny mecz Motoru Lublin. Wrocławianie jechali trzema zawodnikami. [OCENY POMECZOWE]

W niedzielę na stadionie przy alejach Zygmuntowskich odbył się pierwsze 15 z 30 biegów wielkiego finału PGE Ekstraligi. Platinum Motor Lublin wygrał z osłabioną Betard Spartą Wrocław 51:39. Sami lublinianie mimo zwycięstwa męczyli się z „jadącą trzema” zawodnikami Spartą.

Skala ocen: 1-6

Betard Sparta Wrocław

Piotr Pawlicki: 3+

Wychowanek leszczyńskiej Unii pojechał przeciętne spotkanie. Widać było, że męczy się on tego dnia na lubelskim owalu. Występ Pawlickiego uratowała trójka w ostatnim biegu, kiedy pewnie wygrał z lubelskimi zawodnikami.

Connor Bailey: 1

Australijczyk debiutujący w PGE Ekstralidze już w pierwszym wyścigu wjechał w taśmę. Później tylko raz pojawił się na torze i nie nawiązał walki z rywalami.

Kacper Andrzejewski: 1

16-latek pojechał dwa wyścigi, które skończył daleko w tyle za pozostałymi zawodnikami.

Artiom Łaguta: 4+

Pewny punkt wrocławskiej drużyny. Na torze Artiom prezentował się bardzo dobrze, przywożąc razem z Danem Bewleyem ważne punkty dla swojego zespołu. Jedynym minusem było zero w jego drugim starcie, kiedy dał się minąć na dystansie lublinianom.

Daniel Bewley: 5+

Bezdyskusyjnie najlepszy zawodnik tego meczu. Fantastycznie radził sobie na dystansie, a także z dystansu. Był wprost wyśmienicie spasowany z lubelskim torem. Pokonany jedynie raz przez Fredrika Lindgrena.

Kevin Małkiewicz: 1

Pojechał aż 4 razy, z tym że raz wjechał w taśmę. Głównie nie nawiązywał walki z rywalami, co przełożyło się na zerowy dorobek punktowy w całym meczu.

Bartłomiej Kowalski: 1

Największy zawód w drużynie Dariusza Śledzia. Przez całe spotkanie prezentował się fatalnie, zdobywając tylko jeden punkt „z urzędu” w wyścigu juniorskim. Otrzymał również czerwoną kartkę za bezsensowne kopnięcie rywala w wyścigu 14.

Platinum Motor Lublin

Jarosław Hampel: 4+

Był najpewniejszym punktem swojej drużyny. Od początku jechał bardzo dobrze, wygrywając swoje biegi. Jako jedyny z gospodarzy wygrał dwukrotnie wyścig. Szkoda jedynie zerówki w jego wykonaniu w wyścigu 15.

Dominik Kubera: 3

Bardzo przeciętny występ Dominika. Od początku nie prezentował się najlepiej. Przełom nastąpił jednak w jego trzecim starcie, ale później przyszło czwarte miejsce.

Jack Holder: 3+

Kolejny zawodnik Motoru, który nie zaprezentował się tak dobrze, jakby mógł. Jack pojechał przyzwoite spotkanie, jednak zabrakło tutaj czegoś, aby móc nazwać je dobrym.

Fredrik Lindgren: 3+

Fast Freddie od początku meczu nie był szybki ł i nie widzieliśmy w jego jeździe żadnego błysku. Przełom przyszedł w drugiej połowie spotkanie, gdzie pojechał lepiej, jednak nadal był to średni mecz w jego wykonaniu.

Bartosz Zmarzlik: 4

Trzykrotny mistrz świata od początku miał problem, aby dobrze spasować się do nawierzchni lubelskiego toru. Przez całe spotkanie widać było, że męczył się, mimo ostatecznie dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

Mateusz Cierniak: 4

Dobre spotkanie w wykonaniu Mateusza, który pewnie wygrał wyścig juniorski i dołożył cenne punkty do dorobku drużyny. Nie otrzymał on jednak dodatkowych szans.

Bartosz Bańbor: 4

Kolejny dobry mecz 16-letniego zawodnika. Wygrany podwójnie bieg juniorski i walka z Piotrem Pawlickim pokazują, że Bartek ma już predyspozycje do tego, żeby stawiać się nawet najlepszym.

Kacper Grzelak: brak oceny

Wypożyczony z Ostrowa zawodnik nie pojawił się ani razu na torze.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *