Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Poważna kontuzja Mastersa tuż przed play-offami wpłynie na wynik Kolejarza?

Mastersa

Autor: Sebastian Krauz

Poważna kontuzja Mastersa tuż przed play-offami wpłynie na wynik Kolejarza?

W sobotę Metalika Recycling Kolejarz Rawicz jedzie pierwszy półfinał play-off ze SpecHouse PSŻ Poznań. Już dziś wiadomo, że ekipa z Rawicza musi radzić sobie bez Sama Mastersa, który nabawił się poważnej kontuzji w meczu ligi angielskiej.

galeria 2 5

Przypominamy, że do kontuzji Mastersa doszło podczas derbowego spotkania pomiędzy szkockimi Edinburgh Monarchs oraz Glasgow Tigers. Do zdarzenia doszło już w pierwszej gonitwie tego spotkania. Sam Masters stracił panowanie nad motocyklem i z ogromnym impetem upadł na tor, na tor upadli również Daynon Hume, Lasse Fredriksen oraz Craig Cook. Najmniej ucierpiał Daynon Hume, który szybko wstał z toru. Masters natomiast został zabrany ambulansem do pobliskiego szpitala. Australijczyk narzekał na olbrzymi ból barku.

– Z opisu wynika, że ma wieloodłamowe złamanie obojczyka. Co to oznacza? Jak dobrze go zblaszkują i porządnie poskręcają, to za dwa tygodnie wróci. Ja po podobnych złamaniach miałem właśnie takie przerwy. Jeśli tak samo będzie z Mastersem, to w drugim spotkaniu możemy na niego liczyć – powiedział trener Metaliki Recycling Kolejarza, Adam Skórnicki w rozmowie z polskizuzel.pl

Kontuzja Mastersa to poważny cios dla Kolejarza, ponieważ Australijczyk w tym sezonie był liderem „Niedźwiadków”. W sezonie 2022 legitymuje się najwyższą średnią biego-punktową na poziomie 1,950. Mastersa w wyjściowym składzie zastąpić ma wracający po kontuzji Damian Baliński. Trener Skórnicki liczy również na dobre występy Pickeringa, Douglasa, Kaczmarka i Dróżdża oraz Brennana i Goreta. W klubie liczą również na Błażeja Wypiora, który wobec kontuzji Wiktora Przyjemskiego (startował jako gość) ma być liderem formacji juniorskiej w Rawiczu.

Foto: Sandra Rejzner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *