Żużel - Best Speedway Tv

Koszmarny wypadek podczas derbów Szkocji! Poważne kontuzje Mastersa oraz Cooka | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Poważne kontuzje

Koszmarny wypadek podczas derbów Szkocji! Poważne kontuzje Mastersa oraz Cooka

Koszmarny wypadek podczas derbów Szkocji! Poważne kontuzje Mastersa oraz Cooka

W piątek doszło do derbowego spotkania pomiędzy szkockimi Edinburgh Monarchs oraz Glasgow Tigers. „Monarchowie” zwyciężyli wynikiem 50:40, jednak najważniejszym wydarzeniem tego spotkania był koszmarny wypadek w którym brali udział Daynon Hume, Sam Masters, Lasse Fredriksen oraz Craig Cook.

Do zdarzenia doszło już w pierwszej gonitwie tego spotkania. Sam Masters stracił panowanie nad motocyklem i z ogromnym impetem upadł na tor, na tor upadli również Daynon Hume, Lasse Fredriksen oraz Craig Cook. Najmniej ucierpiał Daynon Hume, który szybko wstał z toru. Masters natomiast został zabrany ambulansem do pobliskiego szpitala. Australijczyk narzekał na olbrzymi ból barku. Fredriksen doznał urazu palca a Cook biodra, dłoni oraz kciuka. Trójka która ucierpiała najbardziej wycofała się z zawodów, ponieważ nie byli zdolni do kontynuowania jazdy. Za zawodników zastosowano ZZ (za przepisem IRR).

Sam Masters ma problemy z oboma barkami. Po badaniach okazało się, że jeden został wybity oraz doszło do złamania łopatki. U Cooka doszło do kontuzji biodra, dłoni oraz kciuka (wciąż nie ma informacji na ile poważne są to urazy). Lasse Fredriksen nie doznał poważniejszych obrażeń i jest jedynie mocno poobijany. Zarówno Mastersa jak i Coocka czeka teraz najprawdopodobniej bardzo długa przerwa (dla tego pierwszego jest to prawdopodobnie koniec sezonu). Miejsce Cooka w wyjściowym składzie na kolejne mecze w ekipie z Glasgow zajmie ktoś z dwójki Tom Brennan – Ben Basso (obaj jechali w piątkowym SoN2).

EDINBURGH 50:

 1. Paco Castagna 15+1
 2. Josh Pickering 15+1
 3. Kye Thomson 9+1
 4. James Sarjeant 7+1
 5. Jacob Hook 4
 6. Sam Masters 0
 7. Lasse Fredriksen 0


GLASGOW 40:

 1. Ulrich Ostergaard 13+1
 2. Aaron Summers 8+2
 3. Broc Nicol 8+1
 4. Danyon Hume 7+2
 5. Connor Bailey 4
 6. Craig Cook 0
 7. Benjamin Basso R/R

fot. Taylor Lanning

Reklamy

Zostaw komentarz

 • redakcja@bestspeedwaytv.pl
 • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×