Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Koszmarny wypadek podczas derbów Szkocji! Poważne kontuzje Mastersa oraz Cooka

Poważne kontuzje

Autor: Sebastian Krauz

Koszmarny wypadek podczas derbów Szkocji! Poważne kontuzje Mastersa oraz Cooka

W piątek doszło do derbowego spotkania pomiędzy szkockimi Edinburgh Monarchs oraz Glasgow Tigers. „Monarchowie” zwyciężyli wynikiem 50:40, jednak najważniejszym wydarzeniem tego spotkania był koszmarny wypadek w którym brali udział Daynon Hume, Sam Masters, Lasse Fredriksen oraz Craig Cook.

Do zdarzenia doszło już w pierwszej gonitwie tego spotkania. Sam Masters stracił panowanie nad motocyklem i z ogromnym impetem upadł na tor, na tor upadli również Daynon Hume, Lasse Fredriksen oraz Craig Cook. Najmniej ucierpiał Daynon Hume, który szybko wstał z toru. Masters natomiast został zabrany ambulansem do pobliskiego szpitala. Australijczyk narzekał na olbrzymi ból barku. Fredriksen doznał urazu palca a Cook biodra, dłoni oraz kciuka. Trójka która ucierpiała najbardziej wycofała się z zawodów, ponieważ nie byli zdolni do kontynuowania jazdy. Za zawodników zastosowano ZZ (za przepisem IRR).

Sam Masters ma problemy z oboma barkami. Po badaniach okazało się, że jeden został wybity oraz doszło do złamania łopatki. U Cooka doszło do kontuzji biodra, dłoni oraz kciuka (wciąż nie ma informacji na ile poważne są to urazy). Lasse Fredriksen nie doznał poważniejszych obrażeń i jest jedynie mocno poobijany. Zarówno Mastersa jak i Coocka czeka teraz najprawdopodobniej bardzo długa przerwa (dla tego pierwszego jest to prawdopodobnie koniec sezonu). Miejsce Cooka w wyjściowym składzie na kolejne mecze w ekipie z Glasgow zajmie ktoś z dwójki Tom Brennan – Ben Basso (obaj jechali w piątkowym SoN2).

EDINBURGH 50:

 1. Paco Castagna 15+1
 2. Josh Pickering 15+1
 3. Kye Thomson 9+1
 4. James Sarjeant 7+1
 5. Jacob Hook 4
 6. Sam Masters 0
 7. Lasse Fredriksen 0


GLASGOW 40:

 1. Ulrich Ostergaard 13+1
 2. Aaron Summers 8+2
 3. Broc Nicol 8+1
 4. Danyon Hume 7+2
 5. Connor Bailey 4
 6. Craig Cook 0
 7. Benjamin Basso R/R

fot. Taylor Lanning

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *