Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Pora na pierwszy finał. PLATINUM Motor Lublin vs BETARD Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

finał
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Pora na pierwszy finał. PLATINUM Motor Lublin vs BETARD Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

Mili Państwo, czas na pierwszy finał! Rozpędzony Lublin podejmie na swoim stadionie poszatkowaną kontuzjami Spartę. Czy Koziołki wykorzystają osłabienie rywala i wywalczą sporą zaliczkę punktową przed rewanżem we Wrocławiu? A może to wrocławianie pokarzą siłę pomimo tak wielu kontuzji?

Od początku sezonu mówiło się, że te dwie drużyny powalczą o złoto i oto nadszedł ten czas, gdy należy sprawdzić, kto jest lepszy. Sparta Wrocław dominowała przez prawie cały sezon i pewnie weszła w fazę Play-off z pierwszego miejsca w tabeli. Tylko dwa razy rywal okazał się lepszy od drużyny z Dolnego Śląska. Pierwsza dokonała tego Unia Leszno w 13. kolejce. W 14. rundzie zrobiła to drużyna znad Bystrzycy. Jednak już w tych dwóch ostatnich meczach Sparta przygotowywała się do fazy pucharowej.

Spotkania ćwierćfinałowe nie stanowiły dla niej wielkiego wyzwania, problemy zaczęły się dopiero w półfinałach. Pierwsze spotkanie w Toruniu zakończyło się tylko remisem, a rewanż na własnym stadionie obfitował w upadki, które mocno osłabiły Wrocław.

Już przed meczem rewanżowym było wiadome, że Woffinden nie pojedzie ze względu na kontuzję ręki. Zastąpił go Wright, który nieźle sobie radził na wrocławskim owalu, jednak w jednym z biegów spotkał się z bandą i doznał urazu obojczyka. W kuriozalny sposób kontuzji nabawił się Maciej Janowski, któremu motocykl wyrwał do przodu i upadł na prawą nogę. Podczas tego spotkania spotkanie z torem zaliczył również Kowalski, na szczęście bez większych konsekwencji zdrowotnych.

Z kolei Motor Lublin zaliczył kilka wpadek w sezonie, na czele z tą najgłośniejszą w Grudziądzu. Drużyna ze Wschodu od początku sezonu musiała się mierzyć z różnymi problemami. Pogoda skutecznie uniemożliwiła treningi na swoim stadionie, jak i rozegrania pierwszego meczu sezonu – ze Spartą właśnie. Mecz pierwszej kolejki odbył się w późniejszym terminie i zakończył się zwycięstwem wrocławian, którzy tym samym jako pierwsza drużyna od dawna zdobyli twierdzę Z5.

Porażka ta zmotywowała Koziołki do jeszcze cięższej pracy i od tamtej pory wszystkie domowe mecze zostały przez gospodarzy wygrane, niektóre bardzo wysoko. Kolejnym problemem, z którym sztab trenerski z Lublina musiał sobie poradzić to kontuzje. Najpierw bardzo poważna kontuzja kręgosłupa u Dominika Kubery, która wykluczyła go na kilkanaście tygodni ze startu, a następnie uraz ręki Jacka Holdera czy odnowiona kontuzja Mateusza Cierniaka.

Do pierwszego finałowego spotkania wrocławianie przystąpią bez Woffindena, Janowskiego oraz Wrighta. Z kolei Motor Lublin wystawia swój najmocniejszy skład. Czy Koziołki wykorzystają ten dar od losu i wypracują sobie sporą przewagę punktową? Sparta na pewno zrobi wszystko, by minimalizować straty. Kto wyjdzie zwycięsko ze spotkania przy Z5? Kto będzie bliżej złota przed rewanżem?

Spotkanie startuje o 19:15. Mecz będzie transmitowany na Canal+ Sport 5 oraz na antenie Radia Freee i na stronie internetowej Radia Lublin.

Awizowane składy:

PLATINUM Motor Lublin:

9. Jarosław Hampel
10. Dominik Kubera
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Bartosz Bańbor

BETARD Sparta Wrocław:

1.Piotr Pawlicki
2. Connor Bailey
3. Kacper Andrzejewski
4. Artem Łaguta
5. Daniel Bewley
6. Kevin Małkiewicz
7. Bartłomiej Kowalski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *