Żużel - Best Speedway Tv

"Poobijana" Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie niepokonany Enea Falubaz Zielona Góra | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“Poobijana” Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie niepokonany Enea Falubaz Zielona Góra

Polonia Bydgoszcz

“Poobijana” Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie niepokonany Enea Falubaz Zielona Góra

W niedzielę o 14:00 przy ul. Sportowej 2 w Bydgoszczy będziemy świadkami pojedynku dwóch drużyn, które były stawiane w roli faworyta rozgrywek przed rozpoczęciem aktualnego sezonu. Śmiało można powiedzieć, że Falubaz wywiązuje się z tej roli znakomicie, na dziewięć odjechanych spotkań zielonogórzanie mają na swoim koncie komplet dziewięciu zwycięstw. W obozie bydgoszczan sytuacja wygląda trochę gorzej, po dziewięciu kolejkach mają na swoim koncie sześć zwycięstw i trzy porażki.

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Arged Malesa Ostrów. Derby pod dużym napięciem [ZAPOWIEDŹ]

Co ciekawe aktualnie najlepszym zawodnikiem 1. Ligi jest reprezentant Abramczyk Polonii, Wiktor Przyjemski, którego średnia to 2,595 pkt/bieg, ale za jego plecami miejsca 2,3,4 i 6 zajmują reprezentanci klubu spod znaku Myszki Mickey.

Gospodarze do potyczki z liderem rozgrywek przystąpią bez Andreasa Lyagera, który w tym roku jest drugim najlepiej punktującym zawodnikiem bydgoskiej Polonii. Duńczyk w dalszym ciągu odczuwa skutki kontuzji, której nabawił się w meczu ligi duńskiej, w drużynie zabraknie także Daniela Jeleniewskiego, który wraca do zdrowia po upadku w Poznaniu. Dużą niewiadomą jest postawa Davida Bellego i Mateusza Szczepaniaka. Pierwszy z nich w trakcie ostatniego meczu, po dwóch startach wycofał się z zawodów i pojechał do szpitala, a drugi po dłuższej przerwie i transferze z ZOOleszcz GKMu Grudziądz do Abramczyk Polonii powrócił do ścigania, jednak na razie jego forma jest daleka od optymalnej.

Z kolei goście przyjadą w swoim najmocniejszym zestawieniu. W ostatnim meczu pokazali jaką siłą dysponują, wygrana 62:28 z TransMF Landshut Devils nie pozostawia złudzeń, w jakiej formie jest Enea Falubaz. Próżno szukać słabych punktów pośród zielonogórzan i patrząc na aktualną dyspozycję obydwu zespołów, do wygranej meczu przez zawodników Jacka Woźniaka niezbędna będzie poprawa dyspozycji wszystkich seniorów bydgoskiego zespołu, co może być trudne do zrealizowania.

Transmisja: 13:30, Canal+Sport5. Godzina rozpoczęci zawodów: 14:00.

Awizowane składy:

Reklamy

Enea Falubaz Zielona Góra
1. Przemysław Pawlicki
2. Luke Becker
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Maksym Borowiak
8.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Mateusz Szczepaniak
11. Szymon Szlauderbach
12. Bartosz Nowak
13. David Bellego
14. Wiktor Przyjemski
15. Olivier Buszkiewicz
16.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×