Żużel - Best Speedway Tv

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Arged Malesa Ostrów. Derby pod dużym napięciem [ZAPOWIEDŹ] | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Arged Malesa Ostrów. Derby pod dużym napięciem [ZAPOWIEDŹ]

PSŻ Poznań

InvestHousePlus PSŻ Poznań – Arged Malesa Ostrów. Derby pod dużym napięciem [ZAPOWIEDŹ]

Z kolejki na kolejkę sytuacja w 1. Ligi Żużlowej zaczyna się coraz klarowniej układać pod późniejszą fazę playoff. O ile układ górnej części tabeli od pewnego czasu przyjął schemat tych samych ekip, tak w dolnej połówce dzieje się wciąż bardzo dużo. Nie bez wpływu na układ walczących o utrzymanie drużyn będzie miało niedzielne spotkanie derbowe o prymat na ziemi wielkopolskiej pomiędzy InvestHousePlus PSŻ Poznań a Arged Malesą Ostrów, które rozpocznie się 25.06 o godz. 14.
galeria 1 2


Beniaminek tegorocznych rozgrywek InvestHousePlus PSŻ Poznań podejmując rywala w rundzie rewanżowej, będzie chciał za wszelką cenę odrobić straty poniesione blisko dwa miesiące temu i zawalczyć o pełną pulę. Taka wygrana przybliżyłaby poznańskiej „Skorpiony” do utrzymania, choć jeszcze takiej gwarancji oczywiście by nie dała. Z kolei ekipa Arged Malesa Ostrów przyjedzie do Poznania, by przełamać złą passę i również oddalić od siebie widmo walki o utrzymanie, co przed startem rozgrywek można by traktować za wręcz niedorzeczność.


Pomimo rewolucji na stanowisku menedżera drużyny, jaka nie tak dawno miała miejsce w Poznaniu, spotkanie w Rybniku potwierdziło, że w zespole InvestHousePlus PSŻ Poznań wciąż tkwi spory potencjał, by odwrócić szalę zwycięstwa na ich korzyść. Efekt nowej miotły wraz z przyjściem do drużyny trenera Adama Skórnickiego oraz jego podopiecznego młodzieżowca Oskara Hurysza, będzie z pewnością bardziej widoczny na domowym torze w nadchodzącym spotkaniu. Jedyną niewiadomą pozostawioną pod numerem 11 najprawdopodobniej pokryje powracający do składu Antonio Lindbaeck.

PSŻ Poznań czyli Okiem Skorpiona – Nadzieja umiera ostatnia!


Niedzielny derbowy rywal InvestHousePlus PSŻ Poznań, a więc Arged Malesa Ostrów, także w ostatnim czasie boryka się ze swoim problemami różnej natury. Trener Mariusz Staszewski po raz kolejny dokonał roszady na pozycjach, całkowicie zmieniając dotychczasowy układ par meczowych. Od strony zdrowotnej wciąż nie w pełni swojej najlepszej dyspozycji pozostają Victor Palovaara oraz Francis Gusts, który zapewne wystąpi pod pozycją rezerwowego. Dla niego oraz dla Matiasa Nielsena będzie to powrót na Golęcin co teoretycznie powinno być dla nich handicapem w tym spotkaniu.

galeria 2 2


Mimo braku wielkich zaskoczeń w awizowanych zestawieniach zarówno po stronie drużyny InvestHousePlus PSŻ Poznań jak i w zespole Arged Malesa Ostrów, to spotkanie derbowe zawsze zapowiada się bardziej emocjonująco od innych, mimo że akurat między frakcjami kibiców obu ekip panuje pełna zgoda. Pierwszy mecz w Ostrowie zakończony zwycięstwem gospodarzy (48:41) udowodnił, że te drużyny potrafią stoczyć ze sobą zażarty i ciekawy pojedynek okraszony wieloma świetnymi akcjami na dystansie.


Awizowane składy:

Reklamy


InvestHousePlus PSŻ Poznań
9. Kevin Fajfer
10. Kacper M. Grzelak
11.
12. Norbert Krakowiak
13. Aleksandr Łoktajew
14. Oskar Hurysz
15. Kacper Teska


Arged Malesa Ostrów
1. Tobiasz Musielak
2. Victor Palovaara
3. Grzegorz Walasek
4. Matias Nielsen
5. Oliver Berntzon
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk


Foto: Sandra Rejzner

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ


Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×