Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Wywiady

Adam Ellis: „Jesteśmy silną drużyną, która musi sobie radzić z takimi trudnościami”

Adam Ellis

Autor: Dawid Procajło

Adam Ellis: „Jesteśmy silną drużyną, która musi sobie radzić z takimi trudnościami”

Niedzielny mecz 2 ligi żużlowej między SpecHouse PSŻ Poznań a Optibet Lokomotiv Daugavpils zakończył się wygraną Skorpionów 53:37 na swoim domowym torze.

galeria 1 7

Po zawodach Adam Ellis zawodnik Optibet Lokomotiv Daugavpils w krótkim wywiadzie, opowiedział Nam w czym upatruje przyczyny porażki w tym spotkaniu oraz jakie nadzieje wiąże z kolejnymi występami swojej drużyny.Dawid Procajło (Best Speedway Tv): Jakie są twoje nastroje po tym meczu?
Adam Ellis (Optibet Lokomotiv Daugavpils): Ciężki dzień, myślę, że jako drużyna wystartowaliśmy całkiem dobrze a z czasem gdy robiło się coraz przyczepniej na torze poznańscy zawodnicy byli od Nas szybsi. To nie jest oczywiście taki wynik, jaki chcieliśmy osiągnąć, ale miejmy nadzieję, że w najbliższy weekend wrócimy silniejsi.

galeria 2 7

Dawid Procajło: Czy po dzisiejszym wyścigu nie masz wrażenia, że start był kluczem do sukcesu?
Adam Ellis: Tak, myślę, że tak, niektórzy zawodnicy w Poznaniu sprawili, że nie było możliwe ich wyprzedzić, po prostu ciężko było mi dzisiaj znaleźć odpowiednie ustawienia. Wydaje mi się, że miałem pewną prędkość ale duże znaczenie miały też inne ustawienia. Tor był twardy i wyboisty, co nie ułatwiało jazdy, ale był taki sam dla obu drużyn.


Dawid Procajło: Być może rezultaty pozostałych meczy fazy zasadniczej spowodują, że obie drużyny mogą niebawem spotkać się ze sobą w fazie Play-off. Jaki masz plan na swoją jazdę gdy ponownie przyjdzie Ci przyjechać do Poznania?
Adam Ellis: Myślę, że pojedziemy tam, gdzie musimy, jesteśmy silniejsi u siebie, co jest dobre, wszyscy mają wtedy ze sobą dobre ustawienia, nie ma wielu zespołów czujących się dobrze na wyjazdowych torach. Nie przestraszylibyśmy się, gdybyśmy mieli wrócić do Poznania, oczywiście teraz porażka jest w naszej świeżej pamięci ale na spokojnie ją sobie przeanalizujemy.

galeria 3 2

Dawid Procajło: Wspomniałeś wcześniej, że tor był przyczepny i trudno było trafić z ustawieniami ale dla Ciebie to nie były chyba najtrudniejsze warunki w jakich przyszło Ci zapewne jeździć na brytyjskich torach?
Adam Ellis: Zdecydowanie nie, tory w Wielkiej Brytanii nie są tak dobre, nierówności i dziury to coś zupełnie normalnego, oczywiście dzisiaj również nie było łatwo ale jesteśmy silną drużyną, która musi sobie radzić z takimi trudnościami.


Dawid Procajło: Dziękuję i powodzenia w kolejnych spotkaniach.
Adam Ellis: Dziękuję i pozdrawiam.

Foto: Emilia Hamerska – Lengas


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *