Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Unia Tarnów pozyskuje gwiazdę 2. Ligi Żużlowej

Adrian Cyfer
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jan Kamiński

Unia Tarnów pozyskuje gwiazdę 2. Ligi Żużlowej

Zespół z Tarnowa w minionym sezonie poległ na etapie półfinału z drużyną Stali Rzeszów. W zespole są jednak aspiracje, aby w następnym roku walczyć o najwyższe cele i powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. Z tego powodu pracują nad przydatnymi wzmocnieniami, teraz klub ogłosił, że ich barwy w następnym sezonie będzie reprezentował Adrian Cyfer.

Już całkiem doświadczony, 28-letni żużlowiec, sezon zaczynał w zespole z Poznania, który był beniaminkiem w rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej. Po niemrawym początku sezonu został wypożyczony do drugoligowego zespołu, jakim była Enea Polonia Piła. Adrian Cyfer odmienił wtedy oblicze pilan, dając im impuls w dalszej części sezonu i przyjmując rolę prawdziwego lidera.

Pomimo że ekipa Polonii zajęła przedostatnie miejsce w ligowych zmaganiach, to Adrian Cyfer był drugim najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Ze średnią 2.327 ustąpił pierwszeństwa jedynie Marcinowi Nowakowi. Teraz natomiast dołącza do drużyny Tarnowskich Jaskółek, gdzie razem z ogłoszonym wczoraj Timo Lahtim i resztą drużyny będzie walczył o powrót na zaplecze Ekstraligi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *