Mecz o odzyskanie zaufania kibiców: Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Mecz o odzyskanie zaufania kibiców: Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Niedziela 17 kwietnia, Święta Wielkanocne, od rana wszyscy będziemy się zajadać pysznościami przygotowanymi na świąteczne śniadanie, później kawa, ciasto. A na obiad kibice wybiorą się na stadion przy ul. Sportowej w Bydgoszczy. O godzinie 14:00 Abramczyk Polonia Bydgoszcz podejmie na swoim torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Spotkanie to odbędzie się w ramach drugiej kolejki zmagań eWinner 1. Ligi Żużlowej.

278390266 389875583140045 5284366590101067577 n

Obydwie drużyny będą chciały udowodnić, że pierwsze mecze nie pokazały ich pełni możliwości. Przypomnijmy, w pierwszej kolejce Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało na domowym torze 39:51 z Wilkami Krosno, a Polonia wróciła bez punktów z niemieckiego Landshut. Poloniści pomimo tego, że rozgrywali mecz na wyjeździe byli stawiani w roli faworyta tamtego spotkania. Kibice z Bydgoszczy liczą na zdecydowanie lepsze występy swoich liderów, Matej Zagar i Kenneth Bjerre zaprezentowali się na torze w Bawarii zdecydowanie poniżej oczekiwań, odbudować zaufanie musi także Olegs Mihailovs.

W zestawieniu gdańszczan doszło do jednej zmiany, w miejsce słabo dysponowanego Jorgensena, który wskoczył do składy w miejsce Wiktora Kułakowa zastosowane zostało zastępstwo zawodnika. Atutem drużyny z trójmiasta może być obecność w składzie Adriana Gały, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Jednak wydaje się, że zestawiając bezpośrednio obydwie drużyny, przewaga jakościowa „Gryfów” jest znacząca i bydgoszczanie powinni pewnie wygrać z ekipą Eryka Jóźwiaka.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Viktor Trofymov
2. Adrian Gała
3. Rasmus Jensen
4. ZZ
5. Jakub Jamróg
6. Kamil Marciniec
7. Marcel Krzykowski

Abramczyk Polonia Bydgoszcz
9. Kenneth Bjerre
10. Olegs Mihailovs
11. Matej Žagar
12. Daniel Jeleniewski
13. Adrian Miedziński
14. Wiktor Przyjemski
15. Przemysław Konieczny

Godzina rozpoczęcia: 14:00. Transmisja: Canal+ONLINE.

fot. Sonia Kaps

Tagi , , .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.