Żużel - Best Speedway Tv

Polonia bez problemów z ROW-em. Świetny mecz Davida Bellego i Szlauderbacha[RELACJA] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Polonia bez problemów z ROW-em. Świetny mecz Davida Bellego i Szlauderbacha[RELACJA]

Polonia

Polonia bez problemów z ROW-em. Świetny mecz Bellego i Szlauderbacha [RELACJA]

Abramczyk Polonia Bydgoszcz w meczu 3. kolejki 1. Ligi Żużlowej nie miała większego problemu z pokonaniem ROW-u Rybnik. Spotkanie zakończyło się wynikiem 53:37. Po stronie bydgoskiej świetnie spisali się David Bellego (13), Szymon Szlauderbach (10+1) i Wiktor Przyjemski (10).

Czas na wielkie starcie! For Nature Solutions KS Apator Toruń – Betard Sparta Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

ROW Rybnik przejawiał elementy dobrej jazdy, ale było ich niewiele. Po raz kolejny zabrakło drużyny. Na pochwały zasłużyli tylko Matej Zagar (12), który przebudził się po dwóch fatalnych występach i Patrick Hansen (11).

Ściganie rozpoczęło się od pierwszej wygranej Mateja Zagara w tym sezonie i rozerwanej opony Kennetha Bjerre. Słoweniec tak się ucieszył ze zwycięstwa, że postanowił pokazać, że nasłuchuje gwizdów kibiców zgromadzonych na stadionie i… Otrzymał za to żółtą kartkę! W parkingu doświadczony żużlowiec nie przebierał w słowach, a komentatorzy byli wyraźnie zdziwieni decyzją arbitra.

Reszta pierwszej serii to spodziewane podwójne zwycięstwo gospodarzy w biegu juniorskim oraz pewne zwycięstwa Daniela Jeleniewskiego i Wiktora Przyjemskiego. Polonia wysłała jasny sygnał, że dziś nie ma miejsca na wpadkę.

Rybniczanie trzymali kontakt również w drugiej serii. Po remisie w biegu piątym Zagar na trasie poskromił Anreasa Lyagera, a Patryk Wojdyło również widział swoją szansę na wyprzedzenie Duńczyka. Wyścig zakończył się wynikiem 4:2. Bydgoska para Szlauderbach-Bjerre błyskawicznie odpowiedziała w następnym biegu.

W następnej serii Polonia dała prawdziwy koncery – Gryfy trzy razy wygrały 4:2. W 8. biegu na 5:1 ze startu wyszła para Lyager-Przyjemski, ale na pierwszym łuku rozdzielił ją Kurtz. Tę sztukę powtórzyli Szlauderbach i Bjerre, ale w ten sam sposób Zagar wyprzedził Duńczyka. Bieg 10. rozpoczął się w podobny sposób, gdzie Bellego i Jeleniewski popisali się bardzo dobrym startem, lecz Hansen pod koniec drugiego okrążenia pokonał Daniela Jeleniewskiego.

Reklamy

W wywiadzie z Piotrem Kaczorkiem dla Canal+ Patrick Hansen stwierdził, że tor w Bydgoszczy jest jak loteria. Trudno było szukać optymalnej linii jazdy.

W 11. biegu po raz pierwszy na torze w tym sezonie Jana Kvecha, który jako rezerwa taktyczna zastąpił słabego tego dnia Pieszczka. Zdobył dwa punkty, przegrywając tylko z Danielem Jeleniewskim. Matej Zagar na początku trzymał się kolegi z pary, ale popełnił błąd i po wewnętrznej wyprzedził go Kenneth Bjerre. Polonia Bydgoszcz powiększyła przewagę do dwunastu “oczek”.

Ciekawa informacja pojawiła się przed następnym wyścigiem. Telewidzowie Canal+ dostali informację, że sztab szkoleniowy ROW-u Rybnik chciał zastąpić Patryka Wojdyłę Janem Kvechem z rezerwy zwykłej. Była to oczywiście zmiana nieregulaminowa, więc ostatecznie 24-latka zastąpił Matej Zagar z rezerwy taktycznej.

Zmiana okazała się skuteczna, a prawie doszło do niespodzianki. Paweł Trześniewski, który jechał jako rezerwa taktyczna, przez trzy okrążenia jechał przed Davidem Bellego. Juniora niemal za rękę prowadził Matej Zagar, który kontrolował przebieg wyścigu. Przegrana w tym wyścigu bardzo rozwścieczyła Francuza, który zrugał Oliviera Buszkiewicza w parku maszyn prawdopodobnie przez to, że młodzieżowiec Polonii nie przepuścił go szybciej, aby Bellego mógł ścigać rybnicką parę.

Po wyścigu okazało się, że rezerwa taktyczna (Paweł Trześniewski za Kacpra Tkocza) nie została zgłoszona sędziemu zawodów. Zmiana była regulaminowa, więc młodzieżowiec ROW-u nie został wykluczony, ale za niezgłoszenie zmiany kierownik rybnickiej drużyny może zostać ukarany dyscyplinarnie przez organy ligowe.

Przed 13. biegiem Polonia prowadziła dziesięcioma punktami, więc nadeszła pora dla Rybniczan, aby dalej odrabiać straty. Początek wyścigu dawał Rekinom wynik 4:2 po dobrym starcie Hansena i Kurtza. Na dystansie po niepewnej jeździe Australijczyka wyprzedził go jednak Lyager. Tym samym Polonia zapewniła sobie zwycięstwo w meczu, gdyż wynik wynosił 44:34 na korzyść Gryfów.

W biegach nominowanych zielono-czarnym została tylko walka o jak najlepszy wynik przed rewanżem. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w biegu 14. Jan Kvech na prostej zderzył się z motocyklem Daniela Jeleniewskiego. Obaj zawodnicy szczepili się i upadli na wejściu w następny wiraż.

Czech został z tego wyścigu wykluczony, a na gwizdy kibiców z Bydgoszczy zareagował bardzo nerwowo. Dodatkowo jeden z mechaników Abramczyk Polonii doskoczył do Kvecha, a żużlowca od niego musiał odciągać siłą prezes ROW-u Krzysztof Mrozek. Daniel Jeleniewski po upadku nie był zdolny do dalszej jazdy i został zastąpiony w powtórce przez Benjamina Basso. Reporterka Canal+ przekazała, że Jeleniewski uskarża się na kontuzję lewego barku.

W powtórce najlepiej spod taśmy wyszli Bydgoszczanie, ale osamotniony Hansen na początku ostatniego okrążenia wyprzedził Basso. Ostatni bieg to była czysta formalność. Para Bellego-Szlauderbach po fenomenalnym starcie nie pozostawili złudzeń goniącemu ich Zagarowi.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 53
9. Kenneth Bjerre 3 (d,1,1,1,-)
10. Szymon Szlauderbach 10+1 (0,3,3,2,2*)
11. David Bellego 13 (2,3,3,2,3)
12. Daniel Jeleniewski 7 (3,0,1,3,u/-)
13. Andreas Lyager 7+1 (1,2,3,1*)
14. Wiktor Przyjemski 10 (3,3,1,3)
15. Olivier Buszkiewicz 2+1 (2*,0,0)
16. Benjamin Basso 1 (1)

ROW Rybnik 37
1. Matej Zagar 12 (3,3,2,0,3,1)
2. Patryk Wojdyło 1 (0,1,0,-)
3. Brady Kurtz 5 (1,2,2,0)
4. Krystian Pieszczek 3+1 (2*,1,0,-)
5. Patrick Hansen 11 (2,2,2,3,2)
6. Paweł Przedpełski 3+1 (1,1*,0,1,0)
7. Kacper Tkocz 0 (0,0,-)
8. Jan Kvech 2 (2,w/su)

Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×