#7 Spełnione marzenia grudziądzan! Podsumowanie – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz.

177482167 235642398354363 8046046545945513706 n

ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz w sezonie 2021 wygrał zaledwie dwa mecze i utrzymał się w najsilniejszej, najlepszej lidze świata! Kluczem do tego sukcesu były zapewne punkty uzbierane na Mistrzu i wice mistrzu Polski na żużlu czyli odpowiednio Betard Sparta Wrocław i Motor Lublin. Przypomnijmy, że z mistrzem z Wrocławia GKM wygrał 45:44 a z wice mistrzem z Lublina padł remis 45:45.

W wygranym meczu z Wrocławiem doszło już do pierwszego i poważnego zgrzytu na linii Pawlicki – Pedersen. Janusz Ślączka nie miał łatwego zadania aby móc ujarzmić temperament swoich zawodników. Dodajmy do tego Krzysztofa Kasprzaka do wspomnianej dwójki i mamy „wybuchowy” team spirit.


W domowych spotkaniach najskuteczniejszym zawodnikiem był Nicki Pedersen. Osiągnął średnią na poziomie 2.129 pkt/bieg. Tuż za nim uplasował się Przemysław Pawlicki ze średnią 1.917 pkt/bieg, a trzecim najskuteczniejszym domowym zawodnikiem żółto-niebieskich był Krzysztof Kasprzak – 1.895 pkt/bieg.

217400194 291483149436954 6422268059804479883 n

W meczach wyjazdowych również najskuteczniejszy był Pedersen (1.947 pkt/bieg). Drugie miejsce zajął Kenneth Bjerre ze średnią 1.515 pkt/bieg. a trzeci był Przemysław Pawlicki – średnia 1.343 pkt/bieg.

237569896 319421419976460 6941334033232514387 n

Na przestrzeni całego sezonu z bólem ale rodziła się drużyna, która wygrywając mecz z Eltrox Włókniarz Częstochowa zapewniła sobie byt w PGE Ekstralidze. Sukces rodził się w bólach, nieporozumienia w zespole, konflikt z najlepszym tunerem świata – Kowalskim, kontuzje zawodników czy też problemy Nicki Pedersena w macierzystej federacji. To wszystko sprawił, że sukces grudziądzan smakuje być może tak samo jak medal w DMP Ekstraligi.

Zawodnicy sklasyfikowani

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Nicki Pedersen1468262413230012,05910,69
2.Przemysław Pawlicki14711423191110301,6347,64
3.Kenneth Bjerre14661122191200201,5916,86
4.Krzysztof Kasprzak104599141110101,4895,90
5.Norbert Krakowiak144969191121101,3064,23
6.Mateusz Bartkowiak123934112100000,8722,33
7.Denis Zieliński113615121701000,8062,27

Zawodnicy niesklasyfikowani

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Roman Lachbaum1114244400001,5713,60
2.Paweł Miesiąc420069300111,3005,25
3.Seweryn Orgacki510002710000,3000,50
4.Miłosz Wysocki13000201000,0000,00

Mecze rozegrane:

  • ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz vs BETARD SPARTA Wrocław  45 – 44
  •  FALUBAZ Zielona Góra vs ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz  51 – 39
  •  ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz vs MOJE BERMUDY Stal Gorzów  38 – 52
  • eWinner Apator Toruń vs ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz  55 – 35
  • ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz vs FOGO Unia Leszno  39 – 51
  • ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz vs MOTOR Lublin  45 – 45
  • ELTROX Włókniarz Częstochowa vs ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 54 – 36
  • BETARD SPARTA Wrocław vs ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 63 – 27
  • ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz vs FALUBAZ Zielona Góra 45 – 45
  • MOJE BERMUDY Stal Gorzów vs ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 49 – 41
  • ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz vs eWinner Apator Toruń  45 – 45
  • FOGO Unia Leszno vs ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 56 – 34
  • MOTOR Lublin vs ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 56 – 33
  • ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz vs ELTROX Włókniarz Częstochowa 48 – 42

Bilans: 2 wygrane, 3 remisy, 9 porażek

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *