Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Podano składy na Championship Pairs w Oxfordzie

Championship Pairs

Autor: Sebastian Krauz

Oceń Wpis

Podano składy na Championship Pairs w Oxfordzie

Championship Pairs zbliża się wielkimi krokami. Brytyjska Federacja podała listę startową Mistrzostwa Par Championship, które odbędą się w Oxfordzie. Na starcie pojawi się kilka ciekawych nazwisk, dobrze znanych kibicom w Polsce.

Wszystkie kluby rywalizujące w Championship będą rywalizować w dwóch grupach, przy czym dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do półfinałów. Championship Pairs to cykl który wraca na mapę w Wielkiej Brytanii. Turniej promowany jest jako bonus przed Grand Prix Wielkiej Brytanii na stadionie Cardiff’s Principality Stadium.

Promotor Oxford Speedway, Jamie Courtney, ma nadzieję, że na Sandy Lane odbędzie się kapitalne widowisko, które spodoba się kibicom.

– Mistrzostwo Pary to fantastyczne zawody, które zawsze dostarczają emocji i jednoczą fanów w całej Wielkiej Brytanii na jeden wieczór. Inne kluby też chciały być gospodarzem tego wydarzenia, więc naturalnie cieszymy się, że zostaliśmy wybrani. To fantastyczny impuls nie tylko dla Oxford Speedway, ale także dla lokalnych mieszkańców i firm. Wielu kibiców przyjedzie z daleka, aby wziąć udział w Grand Prix Wielkiej Brytanii następnego wieczoru, a czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie weekendu niż wizyta w Oksfordzie i bycie częścią naszej regeneracji – powiedział Jamie Courtney, czyli Oxford Speedway Promoter.

Courtney potwierdziła również, że brytyjscy promotorzy żużli dali zielone światło dla Oxford Speedway, aby śledzić drużyny w National Development League i przygotowywać rozgrywki również dla tej ligi. Osiem drużyn będzie rywalizować na trzecim poziomie, który ma zapewnić młodym zawodnikom prawidłowy rozwój w konkurencyjnym środowisku. Byli zawodnicy National League to trzykrotny mistrz świata Tai Woffinden oraz mistrzowie świata Speedway of Nations Dan Bewley i Robert Lambert.

Reklamy

Grupa A:
LEICESTER: Nick Morris, Richie Worrall
EDINBURGH: Sam Masters, Josh Pickering
GLASGOW: Craig Cook, Benjamin Basso
SCUNTHORPE: Ryan Douglas, Simon Lambert
BIRMINGHAM: Justin Sedgmen, Ashley Morris

Brupa B:
POOLE: Steve Worrall, Danny King
PLYMOUTH: Ben Barker (tbc), Hans Andersen
BERWICK: Chris Harris, Leon Flint
OXFORD: Scott Nicholls, Aaron Summers
REDCAR: Charles Wright, Lewis Kerr

Zapraszamy również już jutro do śledzenia naszego magazynu na kanale Youtube. W magazynie przedstawimy kulisy słynnego meczu w Rawiczu pomiędzy Kolejarzem Rawicz, a PSŻ Poznań. Omówimy również inne pojedynko w 2. lidze żużlowej. Zachęcamy do zadawania pytań podczas magazynu na live czacie. Najciekawsze pytania zostaną zadane naszym gościom.

Fot. British Speedway

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×