Żużel - Best Speedway Tv

Piotr Rusiecki: "Na tę chwilę jesteśmy spokojni" | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Piotr Rusiecki: „Na tę chwilę jesteśmy spokojni”

Piotr Rusiecki

Piotr Rusiecki: „Na tę chwilę jesteśmy spokojni”

EEB0C620 48FE 4637 9D05 A0214F88ED77

W poniedziałek gościem Krystiana Natońskiego z magazynie Best Speedway TV był prezes Fogo Unii Leszno, Piotr Rusiecki. W obliczu głośnego tematu odwodnienia liniowego leszczyńskiego toru sternik klubu wyjaśnił sytuację oraz opowiedział nieco o koncepcji zespołu U24 na najbliższy sezon.

Drugi przetarg na wykonanie niezbędnej modernizacji toru na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie został rozstrzygnięty, o czym w rozmowie poinformował Piotr Rusiecki. – Myślę, że tę chwilę jedyną przeszkodą może być pogoda, która może nas zaskoczyć w lutym, a jaka będzie, zobaczymy. Mam nadzieję, że wszystko będzie okej. Na tę chwilę jesteśmy spokojni i czekamy na zakończenie prac – oznajmił prezes leszczyńskiej Unii. 

Reklamy

Jednocześnie gość magazynu wskazał na obecny problem żużla, który jego zdaniem może mieć bardzo niepożądane skutki. – Ja się boję, że sport żużlowy został tak nadmuchany w Polsce i niestety obserwujemy znowu taką sytuację, że koszty związane z utrzymaniem klubu idą mocno do góry i gdyby ewentualna taka cała umowa telewizyjna nie została zawarta na kolejne lata, to dyscyplina miałaby problem – powiedział Piotr Rusiecki.

Mimo ostatnich problemów sytuacja finansowa klubu jest poprawna. Wszelkie prace do końca lutego powinny się zakończyć. Fogo Unia Leszno może zatem bez noża na gardle rozpocząć przygotowania do następnego sezonu, a w nim między innymi napięty grafik będą mieli zawodnicy U24. – Tych rozgrywek mamy na tę chwilę za dużo. Jak tak sobie pomyślimy, to będą tygodnie w Lesznie, gdzie nie będzie można przeprowadzić normalnych treningów, bo będą praktycznie codziennie zawody albo u nas albo na wyjeździe. Nie będzie trenerów, bo będą zajmować się czymś innym. My mamy tak szeroką kadrę, że możemy nawet i dwie drużyny U24 wystawić, ale nie o to chodzi. Mamy zawodników w wieku 13-15 lat, którzy dopiero szlifują swoje talenty i będą wypływać za jakiś moment. Mamy zawodników w wieku między 15 a 17 lat i to będzie główny trzon drużyny U24 – zapowiedział gość poniedziałkowego magazynu. 

Ktoś wymyślił ten przepis o U24 po to, abyśmy za 10 lat w ogóle mieli zawodników na świecie. Wszystko idzie w tym kierunku, że tych zawodników jest coraz mniej. Oby nie było takiej sytuacji, że za kilka lat będzie ich jeszcze mniej i wtedy będzie problem – dodał. 

Skład Fogo Unii Leszno na przyszły sezon poznaliśmy niemal po zakończeniu ubiegłego sezonu. W miejsce Emila Sayfutdinowa zakontraktowany został David Bellego. Francuz będzie pierwszym w historii zawodnikiem Byków z tego kraju. Dlaczego wybór padł na najskuteczniejszego zawodnika eWinner 1. Ligi w sezonie 2021? – Nie da się zastąpić Emila Sayfutdinowa, to był zawodnika na tak wysokim poziomie, że tutaj nikt nie chce go zastąpić. David Bellego jest innym zawodnikiem, wartościowym, młodym i rozwijającym się. Pokazał dobry żużel już w zeszłym roku w Polsce i w Manchesterze w finale SoN, gdzie był najlepiej punktującym z zawodników. Mi pozostaje w niego wierzyć. Mamy bardzo dobry kontakt, rozmawiamy dużo i mam nadzieję, że ten chłopak będzie czarnym koniem Ekstraligi – przyznał prezes Piotr Rusiecki. 

Wiele mówiło się także o potencjalnym odejściu Kacpra Pludry, który miałby zostać wypożyczony do innego zespołu. Do tych spekulacji odniósł się włodarz leszczyńskiego zespołu i przyznał, że taki ruch wchodzi w grę, lecz na ten moment młodzieżowiec jest zawodnikiem Fogo Unii Leszno.

Fot. Paulina Mruk

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×