Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

PGE Ekstraliga. Znamy daty odwołanych spotkań

PGE Ekstraliga

Autor: Jakub Bielak

PGE Ekstraliga. Znamy daty odwołanych spotkań

Niedziela 19 maja była bardzo pechowym dniem dla polskiego żużla. Odwołane zostały łącznie aż trzy spotkania: dwa w PGE Ekstralidze oraz jedno na niższym szczeblu. Deszcz storpedował zawody w Gorzowie, Częstochowie oraz Poznaniu. Znamy już nowe terminy spotkań, które nie doszły do skutku w najlepszej żużlowej lidze świata.

W Gorzowie warunki atmosferyczne były bardzo złe już na kilka godzin przed spotkaniem. Na torze trwały jednak prace mające na celu doprowadzenie nawierzchni do stanu używalności. Niestety opady powróciły niemal punktualnie o 16:30, a więc o godzinie, o której miało pierwotnie rozpocząć się spotkanie. Wcześniej w trakcie dnia na torze nie leżała plandeka. Sędzia meczu mówił, że prognozy się nie sprawdziły, chociaż niektóre z nich pokazywały opady na północy województwa lubuskiego.

Pod Jasną Górą sytuacja wydawała się pod kontrolą przez cały dzień. Opady rozpoczęły się dopiero na pół godziny przed startem do pierwszego biegu. Potem deszcz ustał, a zawodnicy wyjechali nawet na drugą próbę toru. Ciekawe jest to, że Pawła Przedpełskiego, który jeździł po mokrej nawierzchni, nikt nawet nie raczył spytać się o zdanie na temat warunków. Na nic jednak zdało się oczekiwanie kibiców na trybunach przez niemal godzinę od pierwotnie zaplanowanego początku meczu. Rywalizację częstochowsko-toruńską również odwołano.

Poznaliśmy nowe terminy tych spotkań. 28.05.2024 wtorek, to nowa data zaległych spotkań PGE Ekstraligi i tak:

28.05 18:00 ebut.pl Stal GorzówZooleszcz GKM Grudziądz

28.05 20:30 Krono-Plast Włókniarz Częstochowa – KS Apator Toruń

żużel w tv
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *