Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Sędzia nie pytał o zdanie. Przedpełski szokuje w wywiadzie po odwołanym meczu

Paweł Przedpełski
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Sędzia nie pytał o zdanie. Przedpełski szokuje w wywiadzie po odwołanym meczu

Miniona niedziela zapisze się na długo w pamięci kibiców sportu żużlowego, ale bynajmniej nie z powodu emocji na torze. Tych bowiem w przypadku ekstraligowych spotkań całkowicie zabrakło. Szczególnie dużo kontrowersji budzi odwołanie zawodów w Częstochowie. Atmosferę podsycił wywiad z Pawłem Przedpełskim, kapitanem KS Apatora Toruń.

Paweł Przedpełski był jednym z zawodników, którzy wyjechali na dodatkową próbę toru po pracach, jakie gospodarze prowadzili przy nawierzchni po intensywnych opadach deszczu. Test nawierzchni przez żużlowców miał odpowiedzieć na pytanie, czy w Częstochowie będzie można się ścigać. Okazuje się jednak, że ani sędzia, ani komisarz nie interesowali się w ogóle tym, co zawodnicy obecni na torze mieli do powiedzenia

Nikt nie pytał o zdanie — odpowiedział Przedpełski podczas Magazynu PGE Ekstraligi na antenie Canal+Sport na pytanie o rozmowy z sędzią czy komisarzem.

Sędzia w wywiadzie telewizyjnym, podczas którego ogłaszał decyzję, powiedział, że została ona podjęta po konsultacji z trenerami obu drużyn, a szczególne wątpliwości budziła zewnętrzna część toru, nienadająca się podobno do jazdy. Tymczasem Paweł Przedpełski powiedział, że on z Piotrem Baronem zdążył zamienić dosłownie dwa zdania i wyraził swoje wątpliwości jedynie co do jednego miejsca przy wewnętrznej części owalu.

Trener Baron był wzywany, na szybko się przecięliśmy, jak ja zjeżdżałem i tylko powiedziałem, że samemu jest okej, gdzieś tam w krawężniku na szczycie łuku coś się wytwarza i to wszystko — powiedział kapitan „Aniołów”.

Żużlowiec był gotowy odjechać to spotkanie. Przyznał również, że on sam był przekonany, że mecz ruszy i cała jego drużyna była w gotowości do wyjazdu na tor.

Do chłopaków powiedziałem: te zawody na pewno się odbędą, więc musimy być przygotowani

tor czestochowa
deszcz czewa

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *