Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Deszczowa niedziela. Mecz w Częstochowie odwołany

mecz w częstochowie

Autor: Jakub Bielak

Deszczowa niedziela. Mecz w Częstochowie odwołany

Niestety niedziela 19 maja okazała się bardzo kapryśna pod względem pogody. Wcześniej nie odbył się mecz w Gorzowie pomiędzy miejscową Stalą a GKM-em, a teraz otrzymaliśmy informację, że nie dojdzie również do skutku ściganie pod Jasną Górą.

Z rana prognozy pogody na godzinę spotkania nie wyglądały dobrze. Potem jednak na radarach się rozpogodziło i mogliśmy mieć naprawdę nadzieję, że hit 5. kolejki PGE Ekstraligi uda się odjechać. Niestety wszystko zmieniło się na około pół godziny przed meczem, gdy zaczęło dość mocno padać. W strugach deszczu przeprowadzono próbę toru, jednak potem podjęto decyzję, że trzeba zacząć prace nad nawierzchnią.

Deszcz przestał padać, o planowanym rozpoczęciu spotkania już tylko kropiło. Po kilkudziesięciu minutach odbyto także drugą próbę toru, już na mokrej nawierzchni. Przebiegła ona bez żadnego problemu, jednak o godzinie 20:13 sędzia Paweł Słupski przekazał informację o odwołaniu spotkania z powodu nieregulaminowego toru po konsultacji z Januszem Ślączką i Piotrem Baronem.

deszcz czewa
tor czestochowa

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *