Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Peter Ljung: Miałem wiele dobrych spotkań, pojawiło się jednak również kilka słabych

Peter Ljung

Autor: Sebastian Krauz

Peter Ljung: Miałem wiele dobrych spotkań, pojawiło się jednak również kilka słabych

Peter Ljung w sezonie 2022 był liderem ekipy Unii Tarnów. 40-letniemu Szwedowi na dobre wyszedł powrót do klubu z Małopolski, gdzie odbudował formę i przypomniał o sobie kibicom żużla. Ljung udzielił niedawno wywiadu portalowi unia.tarnow.pl, gdzie opowiedział o minionym sezonie.

Ostatnie lata dla Petera Ljunga były niezwykle ciężkie. Po nieudanej przygodnie w Wilkach Krosno oraz wypożyczeniu w ekipie startu Gniezno, zawodnik postanowił zejść do 2 Ligi żużlowej i powrócił do Uni Tarnów, w której barwach stał się jednym z najlepszych zawodników eWinner 1 Ligi Żużlowej. Peter Ljung to między innymi tryumfator Drużynowego Pucharu Świata w roku 2003 z Vojens oraz trzykrotny brązowy medalista indywidualnych mistrzostw Szwecji, w latach 2013, 2015 oraz 2018.

Niedawno Ljung udzielił wywiadu, który pojawił się na klubowej stronie Unii Tarnów. Zawodnik podsumował miniony sezon oraz opowiedział o swoich planach na kolejne lata. 40-latek w sezonie 2022 był najlepszym zawodnikiem „Jaskółek” i uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,806.

– Miałem wiele dobrych spotkań, pojawiło się jednak również kilka słabych. Na początku, przez pewien czas mieliśmy pewne problemy z motocyklami, zanim udało się to uporządkować. Poza tym nie było tak źle, choć chciałbym zakończyć sezon ze średnią 2,3 lub 2,4 pkt./bieg, a ostatecznie miałem niewiele poniżej dwóch punktów. Wciąż była to jednak średnia powyżej 10 „oczek” na mecz. Było w porządku, choć czułem się w tym trochę samotny, ponieważ spodziewaliśmy się, że sporo punktów będzie zdobywał Troy Batchelor. Gdy tego nie robił, po prostu nam kogoś brakowało – powiedział Peter Ljung na łamach unia.tarnow.pl.

Peter Ljung
Fot. Paweł Wilczyński

Zawodnik wypowiedział się również na temat przepisu U24, który od przyszłego roku wchodzi również do 2 Ligi żużlowej.

– Od wprowadzenia przepisu o zawodnikach do lat 24 wszystkie zespoły stały się mocniejsze, nawet w niższych ligach. Gdyby ktoś spytał mnie pięć lat temu o starty w drugiej lidze, powiedziałbym, że nie ma na to szans, ponieważ ona nie była dobra. Teraz jej poziom jest wyższy i niedaleki również od tego w pierwszej lidze. Oczekiwałem więcej, wcześniej jednak mieliśmy ten straszny rok z koronawirusem, kiedy nie startowaliśmy w wielu imprezach i musieliśmy przebywać w Polsce przez cały czas, a to był problem dla wszystkich. Ten ostatni sezon był w końcu takim, w którym naprawdę rzeczy wróciły do normalności. Oczekuję więcej. W porównaniu do zeszłego roku wykonałem krok do przodu i ponownie chcę to zrobić w przyszłym sezonie – powiedział Peter Ljung.

Ljung nie ukrywał, że rozmawia z władzami klubu na temat przyszłego sezonu i nie ukrywa, że chciałby startować w barwach Unii w przyszłym sezonie. Peter Ljung zaznaczył, że jest szczęśliwy w Tarnowie i uwielbia się ścigać na tym torze.

Cały wywiad dostępny na stronie klubu Unia Tarnów.

Fot. Erik Kruse

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *