Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Janusz Kołodziej czy Leon Madsen? – zapowiedź finałowych zmagań o tytuł Mistrza Europy na Żużlu

Janusz Kołodziej

Autor: Edyta Wojdeł

Janusz Kołodziej czy Leon Madsen? – zapowiedź finałowych zmagań o tytuł Mistrza Europy na Żużlu

Już dziś 23.09 o godz. 19:00 w czeskich Pardubicach odbędzie się czwarta i za razem ostatnia runda zmagań serii TAURON Speedway Euro Championship. Do tytułu tegorocznego Mistrza Europy największymi pretendentami są znajdujący się na szczycie klasyfikacji Janusz Kołodziej oraz Leon Madsen.

Seria zmagań TAURON Speedway Euro Championship 2022 zostanie zakończona w czeskich Pardubicach. Stadion Svitkov po raz pierwszy w historii będzie gospodarzem jednego z turniejów finałowych cyklu SEC. Do tej pory rozgrywano na nim jedynie eliminacje do tych zawodów. Jednakże na torze o długości ok. 400 m niejednokrotnie rozgrywane były Drużynowe Mistrzostwa Świata czy też Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów.

Po trzech poprzednich rundach największymi pretendentami do tytułu Mistrza Europy na żużlu są: Janusz Kołodziej (41 pkt), który w tym sezonie stawał na podium podczas każdego z finałowych turniejów oraz Leon Madsen (40 pkt), który na podium nie pojawił się tylko raz w Gustrow (zajął tam 4. miejsce), a do lidera klasyfikacji traci tylko jeden punkt. Tuż za nimi z kompletem trzydziestu pięciu punktów znajduje się Patryk Dudek, który chociaż ostatnio jest w wyraźnie słabszej dyspozycji, to niejednokrotnie udowadniał, że jest w stanie zmobilizować się maksymalnie, wtedy gdy trzeba.

291851759 10225242350140121 7414665924956016339 n
fot. Paweł Wilczyński

Na zawody w Pardubicach dziką kartę otrzymał reprezentant Stelmetu Falubazu Zielonej Góry – Jan Kvech. Czeski żużlowiec jest dwukrotnym złotym medalistą Indywidualnego Pucharu Europy U-19 w latach 2019-2020, złotym medalistą Pucharu Europy par U-19 w 2020 r oraz brązowym medalistą indywidualnych mistrzostw Czech z roku 2019 . Obecnie 20-letni zawodnik zajmuje 33 pozycję w klasyfikacji eWinner 1. Ligi, ze średnią biegową równą – 1.597. Młody Czech miał już w tym roku okazję wystartować w cyklu Speedway Grand Prix, gdzie zdobył 1 pkt. Zobaczymy jednak co zaprezentuje nam tym razem.

Z kolei na liście rezerwowych znaleźli się  Petr Chlupac oraz Hynek Stichauer. Natomiast za kontuzjowanego Kaia Huckenbecka, w Pardubicach wystartuje ponownie pierwszy zawodnik rezerwowy cyklu, Dominik Kubera, który na torze w Pardubicach miał okazję startować podczas Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów.

Reklamy

Przypominamy, iż zwycięzca TAURON Speedway Euro Championship zapewni sobie tytuł tegorocznego Mistrza Europy, a także bezpośredni awans do cyklu FIM Speedway Grand Prix 2023.

Wszystkich fanów czarnego sportu zapraszamy o godz. 19:00 przed ekrany telewizorów na antenę TVP Sport, początek transmisji o godz. 18:45.

Lista startowa TAURON Speedway Euro Championship:
1. Patryk Dudek (Polska)
2. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
3. Adam Ellis (Wielka Brytania)
4. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
5. Oliver Berntzon (Szwecja)
6. David Bellego (Francja)
7. Rasmus Jensen (Dania)
8. Leon Madsen (Dania)
9. Dominik Kubera (Polska)
10. Mikkel Michelsen (Dania)
11. Bartosz Smektała (Polska)
12. Piotr Pawlicki (Polska)
13. Dzika karta
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Janusz Kołodziej (Polska)
16. Dimitri Berge (Francja)

Dzika Karta
14.Jan Kvech (Czechy)

Zawodnicy Rezerwowi
17. Petr Chlupac (Czechy)
18. Hynek Stichauer (Czechy)

fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×