Aktualności/Turnieje Indywidualne

Szymon Ludwiczak najlepszy w 2. rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski 250cc

Szymon Ludwiczak

Autor: Sebastian Krauz

Szymon Ludwiczak z Włókniarza Częstochowa wygrał w czwartek w Rybniku 2. rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski w kategorii 250cc. Na podium oprócz niego stanęli również Emil Maroszek z Polonii Bydgoszcz oraz Marcel Kowolik z Włókniarza Częstochowa.

2 runda Indywidualnych Mistrzostw Polski 250cc w Rybniku od początku stała na naprawdę wysokim poziomie, zwłaszcza jeśli chodzi o czołówkę. Bardzo dobrze radził sobie Szymon Ludwiczak, który w cuglach wygrał rundę zasadniczą z szesnastoma punktami i awansował do biegu finałowego. Oprócz niego, do finału awansowali Denis Andrzejczak, Emil Maroszek i Marcel Kowolik (dwaj ostatni po biegu barażowym). W finale zabrakło Kacpra Manii, który odpadł po biegu barażowym. W 2. finale IMP zwyciężył Szymon Ludwiczak, który po trzecim miejscu w pierwszym swoim wyścigu wygrał wszystkie kolejne biegi. Na podium znalazło się też miejsce dla Emila Maroszka i Marcela Kowolika.

Formuła IMP 250cc polega na rozegraniu 20 biegów rundy zasadniczej. Dwóch najlepszych awansuje bezpośrednio do finału, a zawodnicy z miejsc 3-6 walczą w półfinale o dwa premiowane awansem do finału miejsca. Do klasyfikacji generalnej liczą się punkty wywalczone w rundzie zasadniczej oraz biegu finałowym.

Ostatnia runda IMP 250cc odbędzie się w Gdańsku (26 września). Wiadomo już, że o tytuł mistrzowski będzie walczyć trójka zawodników, którą stanowią: Szymon Ludwiczak, Marcel Kowolik (obaj Włókniarz Częstochowa) oraz Kacper Mania (Unia Leszno).

Punktacja:

1. Szymon Ludwiczak (Włókniarz Częstochowa) – 16 (1,3,3,3,3,3) – 1. miejsce w finale
2. Emil Maroszek (Polonia Bydgoszcz) – 13 (0,3,3,3,2,2) – 2. miejsce w finale
3. Marcel Kowolik (Włókniarz Częstochowa) – 12 (3,2,2,2,2,1) – 3. miejsce w finale