Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Patrick Hansen o pierwszych jazdach na motocyklu po upadku i planach na wiosnę

Patrick Hansen
Fot. LPL-Foto

Autor: Paweł Płóciniak

Patrick Hansen o pierwszych jazdach na motocyklu po upadku i planach na wiosnę

Gościem magazynu Best Speedway TV był zawodnik INNPRO ROW-u Rybnik Patrick Hansen, który cały czas przechodzi rehabilitację po tym jak podczas ćwierćfinałowego spotkania w Ostrowie doznał urazu kręgosłupa. 25-latek w rozmowie opowiedział o pierwszej jeździe na motocyklu pitbike po upadku.

Patrick Hansen w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym 1. ligi żużlowej pomiędzy jego byłą drużyną Arged Malesą Ostrów, a aktualną ROW-em Rybnik podczas trzeciego biegu wpadł pod dmuchaną bandę, doznając poważnego urazu kręgosłupa. Rehabilitacja Duńczyka idzie bardzo dobrze i od dwóch miesięcy są widoczne postępy, które przybliżają zawodnika ROW-u do powrotu na tor. Gość ostatniego magazynu Best Speedway TV przyznał, że jest już po pierwszych jazdach na motocyklu pitbike i bardzo by chciał już teraz wsiąść na motocykl żużlowy jednak pogoda na to nie pozwala, ale na wiosnę chce być w gotowy do następnego sezonu.

Klub
Fot. Sonia Kaps

Wiesz jest teraz listopad, tyle postępów było na te dwa i pół miesiąca, jest jeszcze bardzo dużo czasy do wiosny. Wiadomo musi to być wszystko bezpiecznie musi to być wszystko dobrze, ale uważam nie chce powiedzieć, że nawet dzisiaj bym wsiadł na motor natomiast mam już równowagę, próbowałem jeździć na pitbike wiem, że to nie jest tak samo ciężko jak motor żużlowy, są inne prędkości itd.

Jak już czułem, że mam równowagę i jak jeździsz już to nie czujesz, że coś jest ze mną nie tak. Jedyne co jest teraz to start i stop, tam jak mam nogę na dole, to ta lewa jest jeszcze trochę słabsza, ale uważam, że do wiosny jest bardzo długi czas, to jest mięsień, on działa po prostu trzeba to budować i myślę, że zdążymy spokojnie. Teraz ludzie to chyba nie mogą uwierzyć, że jest tak dobrze, ale jak widać na wideo chodzenie o kulach już w miarę normalne, nawet bez kul też dam radę, ale po prostu nie robię tego porządnie. – powiedział Patrick Hansen

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Duńczyk będzie gotowy do jazdy na wiosnę 2024 to w ROW-ie Rybnik będzie nadwyżka zawodników zagranicznych, oprócz Patricka Hansena są jeszcze Australijczycy Brady Kurtz oraz Rohan Tungate, a także na pozycji U24 znajduje się obcokrajowiec Norick Blodorn.

Kapitan
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×