Ostatnia nadzieja ROW-u. Grudziądz pojedzie z gościem!

Już w najbliższy piątek odbędzie się mecz, który będzie warunkiem utrzymania się w lidze beniaminka z Rybnika. ROW podejmie GKM Grudziądz na własnym torze, mimo że nie będzie to spotkanie drużyn z góry tabeli, emocji nie zabraknie, zwłaszcza, że w drużynie gości pojawi się nowy zawodnik. W barwach GKM-u wystąpi Krystian Pieszczek, który będzie jeździł dla ekipy z Grudziądza w roli gościa.

Gospodarze do tej pory przegrali wszystkie ligowe spotkania, oprócz domowego meczu ze Stalą Gorzów, kiedy udało im się pokonać Stal dwoma punktami. W tym roku będzie to już drugie spotkania tych drużyn, pierwsze było porażką Rybniczan pod praktycznie każdym względem. Pomijając porażkę 58:32 i słaby występ juniorów, w ostatnim biegu pomiędzy Lambertem i Lebiedevem zabrakło porozumienia, czego skutkiem był upadek i poważna kontuzja Łotysza, przez którą do teraz nie może jeździć. Rybnik ma dwie rzeczy, które mogą uratować Rekiny: własny tor i ogromną motywację. Dla ROW-u zwycięstwo jest warunkiem utrzymania się. Mimo że nie zajmują obecnie ostatniej pozycji w tabeli, Stal czekają jeszcze domowe mecze z ROW-em i GKM-em, które mogą zasadniczo zmienić układ tabeli. Rybnik wygrać musi, ale biorąc pod uwagę, że w składzie Grudziądza pojedzie m.in. Łaguta i Pedersen utrzymanie Rybniczan wydaje się mało prawdopodobne, ale wciąż realne.

GKM jest obecnie w dość komfortowej sytuacji, dzięki wygraniu ze Stalą i remisie z Włókniarzem są oni daleko od strefy spadkowej, ale wciąż muszą być czujni, a minimum w Rybniku to zdobycie bonusu, ale głównym celem bez wątpienia będzie zwycięstwo. Ekipę z Grudziądza w najbliższym meczu wspomoże Krystian Pieszczek, który wystartuje jako gość. Można przypuszczać, że zawodnik Wybrzeża Gdańsk zastąpi słabo spisującego się Przemka Pawlickiego. Grudziądz rzadko wygrywa mecze wyjazdowe, a w tym sezonie jeszcze ani razu, ale spotkanie ze słabo spisującym się beniaminkiem będzie niepowtarzalną okazją dla GKM-u.

Spotkanie przy Gliwickiej 72 będzie spotkaniem bardzo ważnym i zapowiada się walka aż do ostatniego biegu. Emocji z pewnością nie zabraknie, a od wyniku zależy dalszy los ROW-u Rybnik.

Składy awizowane:

MrGarden GKM Grudziądz
1. Nicki Pedersen
2. Przemysław Pawlicki
3. Kenneth Bjerre
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artiom Łaguta
6. Damian Lotarski
7. Marcin Turowski

PGG ROW Rybnik
9. Kacper Woryna
10. Mateusz Szczepaniak
11. Troy Batchelor
12. Siergiej Łogaczow
13. Vaclav Milik
14. Kamil Nowacki
15. Mateusz Tudzież

fot. Natalia Gotter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *