Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jeden Tobiasz Musielak to za mało. Stelmet Falubaz Zielona Góra – Cellfast Wilki Krosno (relacja)

Jeden Tobiasz Musielak

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Jeden Tobiasz Musielak to za mało. Stelmet Falubaz Zielona Góra – Cellfast Wilki Krosno (relacja)

Kompletnie nie udał się krośnieńskim Wilkom wyjazd na spotkanie do Zielonej Góry. Inna sprawa, że nie miał prawa się udać bo Wataha na mecz z Falubazem pojechała bez swojego kapitana A. Lebiediewa oraz bez bardzo dobrze prezentującego się w tym sezonie V. Milika i z góry było wiadome, że o jakiekolwiek punkty w tym meczu będzie Wilkom szalenie trudno.

Jeden Tobiasz Musielak
Jeden Tobiasz Musielak to za mało. Stelmet Falubaz Zielona Góra - Cellfast Wilki Krosno (relacja) 2

Pierwsza seria rozpoczęła się remisowo. Wygrał T. Musielak, z którym do mety walczył R. Tungate. W biegu młodzieżowców bezkonkurencyjny okazał się F. Karczewski przed debiutującym w barwach Falubazu M. Borowiakiem oraz F. Ragusem. Trzecią gonitwę wygrał M. Fricke przed M. Szczepaniakiem i M. Tonderem. W czwartej gonitwie najpierw na starcie zdefektował F. Ragus, a następnie K. Szopa zaliczył spotkanie z bandą. W powtórce K. Buczkowski nie dał szans F. Karczewskiemu. Biegi kolejno 3:3, 3:3, 4:2, 3:2. Wynik 13:10 dla gospodarzy.

Start do piątej gonitwy to skandaliczna decyzja sędziego, który mając przed nosem powtórki telewizyjne nie dostrzegł dotknięcia taśmy R. Tungate’a. Australijczyk zamiast wykluczenia otrzymał ostrzeżenie wraz z M. Szczepaniakiem i M. Tonderem, a bieg został powtórzony w czwórkę. Wygrał wspomniany R. Tungate przed M. Szczepaniakiem i M. Tonderem. Wyścig szósty przyniósł trochę walki na torze. Bardzo ładny pojedynek stoczył M. Fricke z T. Musielakiem. Ostatecznie Australijczyk na kresce był górą. Drugą serie zakończyli zwycięstwem K. Buczkowski w parze z P. Protasiewiczem. Biegi kolejno 4:2, 4:2, 5:1 i zielonogórzanie systematycznie powiększali przewagę. Wynik 26:15.

Trzecią serie udanie zaczęli goście. T. Musielak przywiózł za plecami J. Kvecha, F. Karczewskiego i F. Ragusa. Zielonogórzanie odpowiedzieli natychmiast i w kolejnych dwóch biegach wygrywali podwójnie. Najpierw P. Protasiewicz z K. Buczkowskim rozprawili się z T. Musielakiem i R. Karczmarzem, a następnie R. Tungate i M. Tonder z parą F. Karczewski, M. Szczepaniak. Biegi kolejno 2:4, 5:1, 5:1, a na tablicy wyników 38:21.

W biegu jedenastym wygrywa J. Kvech przed M. Szczepaniakiem i T. Musielakiem. W kolejnej gonitwie swoje pierwsze punkty przywiózł najsłabszy w drużynie Wilków, R. Karczmarz. Wyszedł co prawda pierwszy spod taśmy ale na wyjściu z pierwszego łuku wyprzedził go R. Tungate. Bieg kończący rundę zasadniczą wygrywają podwójnie J. Kvech i K. Buczkowski z bezradnymi już w tej fazie meczu T. Musielakiem i M. Szczepaniakiem. Biegi kolejno 3:3, 4:2, 5:1 i wynik 50:27.

Pierwszy bieg nominowany wygrywają kolejny raz podwójnie zielonogórzanie. M. Tonder i F. Ragus nie dali szans parze K. Sadurski, K. Szopa. W ostatnim biegu kolejny raz świetnie zaprezentował się R. Tungate, który dzielnie do samej mety odpierał ataki najlepszego w ekipie z Krosna T. Musielaka. Nie popisał się w tym wyścigu M. Szczepaniak, który przyjechał za plecami młodziutkiego M. Borowiaka. Biegi kolejno 5:1, 4:2, a mecz kończy się wysokim zwycięstwem Stelmet Falubazu Zielona Góra 59:30

Punktacja:

Stelmet Falubaz Zielona Góra59 pkt.
9.
Piotr Protasiewicz – 6+2 (1*,2*,3,0,-)
10. Krzysztof Buczkowski – 10+2 (3,3,2*,2*,-)
11. Rohan Tungate – 14 (2,3,3,3,3)
12. Mateusz Tonder – 7+1 (1,1,2*,-,3)
13. Max Fricke – 6 (3,3,-,-)
14. Fabian Ragus – 4+1 (2,d,0,2*)
15. Maksym Borowiak – 4+1 (1*,1,1,1)
16. Jan Kvech – 8 (2,3,3)

Cellfast Wilki Krosno – 30 pkt.
1.
Tobiasz Musielak – 13+1 (3,2,3,1,1*,1,2)
2. Rafał Karczmarz – 2 (0,0,0,0,2,-)
3. Vaclav Milik – zastępstwo zawodnika
4. Kacper Szopa – 0 (w,-,-,-,0)
5. Mateusz Szczepaniak – 8 (2,2,1,1,2,0,0)
6. Franciszek Karczewski – 6 (3,2,0,1,0)
7. Krzysztof Sadurski – 1 (0,0,0,1)

fot. Marta Astachow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *