Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Oskar Polis przed wielką szansą i sezonem prawdy. Jest gotowy na wyzwanie

Oskar Polis
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Oskar Polis przed wielką szansą i sezonem prawdy. Jest gotowy na wyzwanie

27-letni Oskar Polis po zakończeniu wieku młodzieżowca opuścił częstochowski Włókniarz i zadomowił się w Opolu. Startował tam na najniższym szczeblu rozgrywkowym i choć celem klubu wielokrotnie był awans, nie udało się ostatecznie tego dokonać. Przed sezonem 2024 zawodnik zdecydował, że pora aby wejść ligę wyżej. Jeśli nie udało się z Kolejarzem, musiał znaleźć on nowego pracodawcę.

Nadszedł czas na wyzwania

Padło na łódzki Orzeł. W klubie z centralnej Polski robiono dość sporą przebudowę po nieudanym sezonie. Prezes Skrzydlewski miał dosyć współpracy głównie ze starszymi zawodnikami, którzy jego zdaniem nie przykładali się odpowiednio do swojej pracy. Postanowiono więc tym razem na zespół młodych i mających coś do udowodnienia zawodników. Takim żużlowcem bez wątpienia jest Oskar Polis.

Wydaje mi się, że już nadszedł taki czas, że chcę spróbować jazdy w wyższej lidze i tego troszkę trudniejszego poziomu. Umowa z H. SKRZYDLEWSKA ORŁEM była bardzo korzystna, więc stwierdziłem, że nie ma się nad czym zastanawiać i w końcu trzeba spróbować, bo jak nie teraz, to kiedy – mówi wychowanek Włókniarza w rozmowie z ekstraliga.pl

Przyszłość w PGE Ekstralidze

Podczas sezonu 2023 w jednym z programów Canal+ Krzysztof Cegielski umieścił nazwisko 27-latka w gronie tych, którzy mogliby spróbować swoich sił w najlepszej żużlowej lidze świata. Były już zawodnik Kolejarza Opole podchodzi jednak do tych słów z dystansem.

Na pewno miłe i budujące słowa, ale ze swojej strony mogę powiedzieć, że na razie chciałbym robić podobne zdobycze punktowe w METALKAS 2. Ekstralidze, jak robiłem rok temu w 2. Lidze.

Wzór do naśladowania jest jeden

Zawodnik Orła Łódź został również poproszony o wskazanie cech bądź umiejętności najlepszych żużlowców na świecie. Zawodnik uważa, że trudno wyselekcjonować takie konkretne atrybuty, jednak docenia on to, co na motocyklu robi czterokrotny mistrz świata, Bartosz Zmarzlik.

Mogę powiedzieć o Bartoszu, ale nie nazwałbym tego umiejętnością albo cechą, bo to co on robi na motocyklu, jak się porusza i jak go prowadzi, to myślę, że robi to naprawdę najlepiej na świecie i ciężko znaleźć drugiego takiego zawodnika, który przynajmniej w połowie robił na motorze to co on – kończy Polis.

Dyspozycja wychowanka Włókniarza w Metalkas 2. Ekstralidze jest zagadką, jednak 27-latek ma wiele argumentów, żeby poradzić sobie ligę wyżej i zadomowić się w niej na dłużej, a być może postawić nawet fundamenty pod powrót do elity. Póki co jednak musimy poczekać na pierwsze występy w barwach łódzkiej drużyny.

poliis
Fot. Sonia Kaps
oski polis
Fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *