Żużel - Best Speedway Tv

Orzeł Łódź - ROW Rybnik. Grzegorz Zengota jednak pojedzie na Moto Arenie [Zapowiedź] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Orzeł Łódź – ROW Rybnik. Grzegorz Zengota jednak pojedzie na Moto Arenie [Zapowiedź]

Orzeł Łódź

Orzeł Łódź – ROW Rybnik. Grzegorz Zengota jednak pojedzie na Moto Arenie [Zapowiedź]

Na inaugurację sezonu 2022 Orzeł Łódź podejmie na Moto Arenie – ROW Rybnik.

Orzeł Łódź

Ze względu na ograniczenia nałożone przez PZM, w ekipie Rekinów nie wystąpi Siergiej Łogaczow, a goście zdecydowali się na zastępstwo zawodnika. Poza tym w składzie awizowani są: Patryk Wojdyło, Krystian Pieszczek, Grzegorz Zengota, Andreas Lyager i dwaj juniorzy: Lech Chlebowski i Paweł Trześniewski. Kibice z pewnością szczególną uwagę zwrócą na występ Grzegorza Zengoty, który był bliski podpisania kontraktu z łódzkim klubem. Sam Zengi być może będzie chciał pokazać Witoldowi Skrzydlewskiemu, że ten popełnił błąd, nie zawierając z nim umowy na starty w rozpoczynającym się sezonie.

Natomiast Adam Skórnicki awizował w składzie: Brady’ego Kurtza, Luke’a Beckera, Marcina Nowaka, Norberta Kościucha, Mateusza Dula, Aleksandra Grygolca oraz Nielsa Kristiana Iversena. Zatem wygląda na to, że póki co Duńczyk wygrywa skandynawską rywalizację o miejsce w składzie Orłów z Timo Lahtim. Do ekipy gospodarzy wraca wreszcie Aleksander Grygolec, który wraz z Mateuszem Dulem stworzy formację juniorską. Młodzieżowcy Orła mogą być silną stroną łodzian zarówno w sobotnim starciu, jak i w całym sezonie, i kto wie czy ich postawa nie zdecyduje o końcowym wyniku starcia z Rekinami.

Jak przed startem każdego sezonu wiele się mówi o awansie Orła do Ekstraligi, i o ile rok temu nikt z komentatorów w to nie wierzył, to przed startem obecnych rozgrywek nawet żużlowi eksperci upatrują w Orle czarnego konia rozgrywek.

W wywiadzie udzielonym portalowi poskizuzel.pl Marcin Majewski powiedział: „Wydaje mi się, że Orzeł Łódź, (o którym) mało się (…) mówi, ma naprawdę ciekawy skład. Ta drużyna jest wyrównana, a poza tym zbudowali szerszą kadrę. Nie będę zdziwiony, jeśli ten zespół wiele razy nas zaskoczy i namiesza w stawce. W zeszłym roku zakończyli sezon wcześniej, ale trzeba pamiętać, że wiele spotkań przegrali naprawdę minimalnie. Teraz może to wyglądać zupełnie inaczej”.

Czy Orzeł rozpocznie sezon od wygranej na własnym torze? Dowiemy się tego w sobotni wieczór. Start spotkania zaplanowana na godz. 16:30

Awizowane składy:

ROW Rybnik:

 1. Patryk Wojdyło
 2. Krystian Pieszczek
 3. Grzegorz Zengota
 4. Andreas Lyager
 5. zastępstwo zawodnika
 6. 6. Lech Chlebowski
 7. Paweł Trześniewski

Orzeł Łódź:

 1. Brady Kurtz
 2. Luke Becker
 3. Niels Kristian Iversen
 4. Marcin Nowak
 5. Norbert Kościuch
 6. Mateusz Dul
 7. Aleksander Grygolec

fot. własne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×