Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Opony na play-off od Ekstraligi!

Opony

Autor: Wojciech Kamiński

Opony na play-off od Ekstraligi!

Półfinały PGE Ekstraligi zbliżają się wielkimi krokami, nieco ponad dwa tygodnie przed rozegraniem pierwszych meczy spółka zarządzająca rozgrywkami postanowiła delikatnie zmienić zasady gry. Na stronie Speedway Ekstraligi pojawiła się „oferta na zapewnienie sprzedaży tylnych opon do motocykli żużlowych”.

„Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. zaprasza firmy dealerskie do złożenia ofert obejmujących zapewnienie sprzedaży tylnych opon do motocykli żużlowych marek Mitas i Anlas o homologacji ważnej na sezon 2021 według poniższych zasad.”

Poniżej podamy najważniejsze z nich:

  • Wybrany podmiot na każdy mecz fazy play-off będzie musiał dostarczyć 80 sztuk opon każdej marki.
  • Dostawa opon musi być zrealizowana najpóźniej 6 godzin przed rozpoczęciem zawodów.

Jednym z najciekawszych zapisów oferty jest punkt, który brzmi:

  • Nie będą rozpatrywane oferty firm, których właściciele, udziałowcy lub akcjonariusze byli w ciągu 3 ostatnich lat zgłoszeni w teamie jakiegokolwiek zawodnika drużyny startującej w rozgrywkach ligowych.

Zapis ten wyklucza z udziału w przetargu, dwóch głównych dostawców części i opon na polskim rynku żużlowym, Rafała Lewickiego – Speed Products i Rafała Haj – Speedway Parts. Ciekawostką jest to, że obydwaj Panowie pracują w teamach zawodników z Sparty Wrocław, pierwszy u Artema Laguty a drugi u Macieja Janowskiego.

Możemy się domyślać, że zabieg ten ma uciąć wszelkie spekulacje i niejasności związane z ogumieniem w tym roku. Pozostaje nam czekać do 5 września i zobaczyć czy forma poszczególnych zawodników będzie znacząc różnić się od tej, którą prezentowali przez cały sezon.

fot. instagram Peter Ljung

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *