Przejdź do treści
Artykuły/Wywiady

One Sport z długofalowymi planami na niższe ligi

One Sport z długofalowymi planami na niższe ligi

Autor: Jakub Żak

One Sport z długofalowymi planami na niższe ligi

Po tym, jak media społecznościowe niższych lig żużlowych w Polsce przejął One Sport zdecydowanie wzrosła aktywność i liczba polubień. Gościem środowego BestSpeedway 2 liga była osoba odpowiedzialna za ten sukces, czyli Radosław Zieliński, kierownik marketingu eWinner 1. Ligi i 2. Ligi, który opowiedział, o planach względem polskich lig.

„Już od pewnego czasu rozmawialiśmy z PZM-em, jako One Sport pracujemy już przy projekcie, jakim jest Żużlowa Reprezentacja Polski i postanowiliśmy porozmawiać z nimi, aby rozruszać trochę 1. i 2. Ligę. Chcemy wszystko wprowadzać powoli, więc na razie zaczynamy od social mediów, ale będzie się to rozwijać, wiele rzeczy planujemy wprowadzać dopiero w przyszłych sezonach. Zakładamy długofalowe działania i interakcję z klubami, oraz kibicami”.

„Marka eWinner 1. Ligi sporo zyskała już w ubiegłym sezonie. Kontrakt z platformą Canal+ pokazał, że te mecze niższej ligi również są oglądane przez wiele osób i wzbudzają spore zainteresowanie. PGE Ekstraliga jest na razie daleko przed wszystkimi, ale to nie zabrania nam marzyć i działać w taki sposób, aby im dorównać. Dla 2. Ligi rok 2020 też był przełomowy, bo pokazywanie w telewizji prawie wszystkich meczów trzeciego poziomu rozgrywkowego to również wielkie wydarzenie i pewnie w tym sezonie będzie podobnie”.

Na koniec Radosław Zieliński został zapytany o to, czy w planach firmy One Sport jest stworzenie żużlowego menadżera na kształt tego, który od roku posiada PGE Ekstraliga„Myślimy o tym. Nie będzie to wprowadzone jeszcze w tym sezonie, bo to już są bardziej skomplikowane działania. Pomysły są różne, trzeba to jeszcze jakoś sfinansować. Na razie chcemy wprowadzać proste rozwiązania marketingowe niewymagające dużych nakładów finansowych. Pewnie pojawią się głosowania na zawodnika tygodnia, zawodnika miesiąca itp”.

Aktualne działania i słowa Radosława Zielińskiego napawają optymizmem. Wygląda na to, że firma One Sport ma konkretnie ułożony plan dotyczący polskich lig, których pozycja może wzrosnąć pod skrzydłami toruńskiej firmy.

Cały magazyn Best Speedway 2 liga mogą Państwo obejrzeć tutaj.

fot. Natalia Gotter

baner 1200 200

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *