Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Oficjalnie nowy zawodnik Wybrzeża Gdańsk. Mateusz Tonder za Daniela Kaczmarka

Wybrzeża Gdańsk
Fot. Orzeł Łódź

Autor: Redakcja

Oficjalnie nowy zawodnik Wybrzeża Gdańsk. Mateusz Tonder za Daniela Kaczmarka

Mateusz Tonder dołączył do Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wychowanek Falubazu Zielona Góra, który w sezonie 2023 ścigał się dla H.Skrzydlewska Orła Łódź, będzie drugim polskim seniorem obok Krzysztofa Kasprzaka.

Przypomnijmy, że wcześniej z Wybrzeżem porozumieli się Nicolai Klindt i Krzysztof Kasprzak i w sezonie 2024 wspierać będzie ich Mateusz Tonder po rocznej przygodzie w klubie z Łodzi.

wcześniej, Daniel Kaczmarek nie otrzymał od Zdunek Wybrzeża Gdańsk propozycji przedłużenia kontraktu. 26-latek w minionym sezonie „wykręcił” średnią 1,554.

  • Było blisko, ale ostatecznie potoczyło się inaczej. Można powiedzieć, że dopiero teraz tak naprawdę wkraczam w wiek seniorski pełną gębą, bo już nie będę zawodnikiem U-24. Jeszcze w tym roku w Łodzi można powiedzieć, że miałem nad sobą z tego tytułu pewien parasol. W Gdańsku już tego nie będzie, a ja chcę pokazać się z jak najlepszej strony. Zero odpuszczania, trzeba zasuwać! W 1. Lidze naprawdę nie brakuje klasowych zawodników i jest się z kim ścigać. Zawsze dobrze mi się jeździło przy ul. Zawodników, tegoroczny występ ligowy skończyłem tu z dorobkiem 11 punktów. Nadmorski klimat najwyraźniej mi sprzyja. Moją mocną stroną są starty, a to bardzo ważny element na gdańskim obiekcie – powiedział Tonder w wywiadzie zamieszczonym na oficjalnej stronie gdańskiego klubu.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *