Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Oficjalnie: Kolejarz Rawicz nie wystartuje w ligowych rozgrywkach!

Kolejarz Rawicz
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Oficjalnie: Kolejarz Rawicz nie wystartuje w ligowych rozgrywkach!

Było to już pewne właściwie od kilku dni, jednak dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie. Prezydium ZG PZM ogłosiło, że Kolejarz Rawicz nie uzupełnił do tej pory braków formalnych, co w praktyce oznacza, że nie będą oni mogli przystąpić do ligowej rywalizacji w sezonie 2024.

Wbrew zapewnieniom do dnia 26 stycznia klub nie uzupełnił braków formalnych. Przede wszystkim nie zostały złożone oświadczenia o niezaleganiu względem ZUS i Urzędu Skarbowego. Klub posiada też zaległości wobec zawodników oraz innych podmiotów. Nie uzupełniono też dokumentów finansowych – przekazuje Prezydium ZG PZM, czytamy za pośrednictwem polskizuzel.pl

Prezydium uznało więc odwołanie klubu za bezzasadne i utrzymało w mocy decyzję zespołu licencyjnego.

Walka o uratowanie żużla w Rawiczu trwała przez ostatnich parę miesięcy. Już jednak od samego początku było jasne, że będzie to misja niezwykle trudna. W pomoc zaangażowała się Unia Leszno, która ponownie chciała podtrzymać ligowy żużel w wielkopolskim mieście. Tym razem jednak na nic zdały się te próby. Kolejarz Rawicz na 100% znika z mapy ligowego żużla w Polsce. Wraz z dniem dzisiejszym rozpocznie się walka, by przerwa ta nie przerodziła się w długi rozbrat.

Kolejarz
Fot. Jakub Malec
Rawicccz
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *