Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

Misja ratowania Kolejarza Rawicz. Klub mimo braku startu w lidze może przetrwać

Kolejarza Rawicz
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Misja ratowania Kolejarza Rawicz. Klub mimo braku startu w lidze może przegrać

Wiemy już, że Krajowa Liga Żużlowa nie będzie miała w swoich szeregach Kolejarza Rawicz. Rawicki klub nie przystąpi do tegorocznych rozgrywek, na co zanosiło się już od jakiegoś czasu. Istnieje jednak szansa na to, że speedway przetrwa w tamtym mieście.

Mimo tego, że Niedźwiadki nie otrzymają licencji na jazdę w rozgrywkach ligowych, w mieście dalej toczy się walka. Chodzi o uratowanie samego klubu, który w przyszłości mógłby wrócić do startów w lidze. Misji uratowania klubu podjęła się Anna Giżewska, członek zarządu zespołu z Rawicza. Jak sama zainteresowana mówi dla elka.pl, jest szansa na uratowanie żużla w tym ośrodku, a także samego klubu.

– Mimo wielu kłopotów widzę światełko w tunelu jeżeli chodzi o uratowanie Kolejarza Rawicz i sportu żużlowego w tym mieście – nakreślała Anna Giżewska na łamach elka.pl.

Giżewska może liczyć na wsparcie wielu ludzi, którym również zależy na tym, aby speedway w Rawiczu przetrwał trudne chwile. Pomóc mają jej również miejskie władze. Sama zaintersowana zapowiada, że już wiosną chciałaby zorganizować treningi na rawickim torze dla zainteresowanych żużlowców.

 – To dodatkowo motywuje mnie do działania. Od dziś ruszam z tym wszystkim, muszę wiedzieć co zgodnie z przepisami mogę robić na rawickim torze. Na pewno z wiosną chciałabym zorganizować treningi dla zainteresowanych żużlowców, a co dalej to zobaczymy – wyjaśniła.

Krajowa Liga Żużlowa bez Kolejarza Rawicz na pewno nie pomaga w perspektywach dla samego klubu. W Rawiczu jednak widać chęci i zapał do tego, aby podtrzymać przy życiu dyscyplinę i nie dopuścić do upadku klubu. Możemy mieć nadzieję na to, że misja ratunkowa zespołu zakończy się pomyślnie.

Screenshot 20240205 125445 Facebook
Fot. Czarny Productions
Żużel
Fot. Czarny Productions

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *