Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Oficjalnie: Junior Stali wypożyczony do 1. Ligi

Junior Stali
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Oficjalnie: Junior Stali wypożyczony do 1. Ligi

Mateusz Bartkowiak został zgodnie z wcześniejszym planem wypożyczony na sezon 2024, który będzie jego ostatnim w gronie juniorów. 20-latek spędzi go w 1. Lidze, a konkretnie w barwach Orła Łódź. Dla łodzian jest to z całą pewnością duże wzmocnienie.

Kariera Bartkowiaka nie rozwinęła się tak, jak wszyscy w Gorzowie oczekiwali kilka lat temu. Wobec tego podjeto decyzję, że parę młodzieżową w sezonie 2024 tworzyć będą Oskar Paluch oraz Jakub Stojanowski, a w rezerwie czekać będą najmłodsi zawodnicy gorzowskiej Stali.

Mateusz Bartkowiak dostanie z kolei swoją szansę szczebel niżej. Zgłosił się po niego łódzki Orzeł, a oba kluby dogadały się w sprawie wypożyczenia i w środowe popołudnie przekazały tę informację na swoich mediach społecznościowych.

Wychowanek Stali ma obecnie 20 lat, więc następny sezon będzie jego ostatnim w gronie młodzieżowców. W Orle z pewnością będzie pierwszym wyborem, co pozwoli mu wyrobić sobie markę na tym poziomie rozgrywkowym na przyszłe sezony, w których będzie on już pełnił funkcję zawodnika do lat 24. Kto wie, być może zadomowi się w Łodzi na dłużej.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *