Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Obie ekipy w osłabieniu. Czas na drugi półfinał! ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Bartosz Glapiak

Obie ekipy w osłabieniu. Czas na drugi półfinał! ROW Rybnik – Abramczyk Polonia Bydgoszcz [ZAPOWIEDŹ]

Przed nami drugi z półfinałowych pojedynków w 1. Lidze Żużlowej. W niedzielne popołudnie ROW Rybnik podejmie na własnym stadionie Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Obie ekipy przystąpią do rywalizacji poważnie osłabione brakiem czołowych zawodników.

Transmisje żużlowe w niedzielę. Gdzie oglądać półfinały? Telewizja, streamy online

Dwumecz pomiędzy rybniczanami oraz bydgoszczanami zapowiada się emocjonująco. W rundzie zasadniczej minimalnie lepsi okazali się żużlowcy Abramczyk Polonii, jednak faza play-off to zupełnie nowe rozdanie w sporcie żużlowym. Zaszły bowiem zmienne, które wpłyną na losy tej rywalizacji.

Dla Gryfów stało się najgorsze. Ze składu przed półfinałem wypadł Wiktor Przyjemski. Niekwestionowany lider zespołu był gwarancją co najmniej dwucyfrowego wyniku. Teraz drużyna będzie musiała poradzić sobie bez niego. W awizowanym składzie formację juniorską gości tworzą Olivier Buszkiewicz oraz Bartosz Nowak.

Z kolei w zestawieniu gospodarzy zabraknie Patricka Hansena, który uczestniczył w fatalnym karambolu w meczu ćwierćfinałowym z Arged Malesa Ostrów Wielkopolski. Duńczyk będzie musiał przejść długą rehabilitację, aby powrócić do pełni zdrowia po kontuzji. Wymusiło to na sztabie szkoleniowym ROW-u zmianę układu par. Pierwszą z nich utworzą Matej Zagar i Brady Kurtz. Pod numerem 13. znalazł się Lech Chlebowski, który zastępowany będzie przez Jana Kvecha z pozycji rezerwowego. Nadal w awizowanym składzie brakuję podstawowego młodzieżowca Rekinów – Pawła Trześniewskiego, który również leczy kontuzję.

W pierwszym starciu tych drużyn w tym sezonie na torze w Rybniku zwyciężyli miejscowi 49:41. Niedzielny mecz zapowiada walkę o każdy centymetr toru. Stawką każdego wywalczonego punktu może okazać się finał zaplecza PGE Ekstraligi. Start do pierwszego biegu o godzinie 14.

Awizowane składy:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:

1. Kenneth Bjerre

2. David Bellego

3. Szymon Szlauderbach

4. Mateusz Szczepaniak

5. Andreas Lyager

6. Olivier Buszkiewicz

7. Bartosz Nowak

8. 

ROW Rybnik:

9. Matej Zagar

10. Brady Kurtz

11. Patryk Wojdyło

12. Patrick Hansen

13. Lech Chlebowski

14. Kamil Winkler

15. Kacper Tkocz

16. Jan Kvech

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *