Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

ROW Rybnik w końcu ze zwycięstwem! Kapitalni Zagar i Klindt [RELACJA]

ROW Rybnik

Autor: Bartosz Glapiak

ROW Rybnik w końcu ze zwycięstwem! Kapitalni Zagar i Klindt [RELACJA]

Emocje do końca w Rybniku! Miejscowy ROW zanotował pierwszą w tym sezonie wygraną. W zaległym meczu 4. rundy 1. Ligi Żużlowej pokonał Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Spotkanie zakończyło minimalnym zwycięstwem gospodarzy. Kapitalne zawody odjechali Nicolai Klindt oraz Matej Zagar.

Nicki Pedersen przed GP Warszawy: Jesteśmy gotowi do walki o podium

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. W inauguracyjnej gonitwie Matej Zagar oraz Brady Kurtz pokonali Madsa Hansena i Daniela Kaczmarka. Nietypowy wynik padł w wyścigu juniorskim za sprawą defektu Seweryna Orgackiego i upadku Kacpra Tkocza, który nieatakowany przez nikogo zapoznał się torem. Niespokojna pierwsza seria zakończyła się czwartym wyścigiem, w którym uślizg na ostatnim okrążeniu zanotował Keynan Rew. Australiczyka musiał ominąć Tkocz, który ponownie położył motocykl.

Po czterech biegach ROW Rybnik prowadził 15:8. Kolejne biegi ułożyły się remisowo, jednak na torze trwała walka pomiędzy zawodnikami obu drużyn. Kapitalny pojedynek stoczyli m.in. Brady Kurtz oraz Nicolai Klindt.

W drugiej części meczu do ofensywy przeszli podopieczni Eryka Jóźwiaka. Za sprawą stosowania zastępstwa zawodnika za Michaela Jepsena Jensena menadżer miał możliwości taktyczne. W wyścigu ósmym znów pojechał Klindt, który w parze ze swoim rodakiem, Madsem Hansenem zwyciężył podwójnie. Gdańszczanie zbliżyli się do gospodarzy na trzy punkty. W następnym biegu wykluczony za drugie ostrzeżenie został Kurtz. Prowadzenie ROW-u utrzymał jednak Patryk Wojdyło. Po 10. gonitwie na tablicy wyników widniał rezultat 31:28.

Zapowiadały się emocje do końca. Wyścig jedenasty padł łupem przyjezdnych. Daniel Kaczmarek wyskoczył ze startu, a Mads Hansen dojechał na trzeciej pozycji. Rybniczanie jednak odpowiedzieli kilka chwil później. Do ponownego powiększenia przewagi miejscowych przyczynił się Paweł Trześniewski, który minął na dystansie Seweryna Orgackiego.

Przed biegami nominowanymi ROW Rybnik miał zaledwie jeden punkt przewagi nad rywalami. Bezbłędny do tej port był Nicolai Klindt. W czternastej odsłonie dnia swój zespół do zwycięstwa przybliżył Brady Kurtz, który wyprzedził na początku czwartego okrążenia Daniela Kaczmarka. Wygrana 4:2 ROW-u oznaczała, że Zdunek Wybrzeże musiało wygrać ostatni bieg w stosunku 5:1. Nadzieje gości legły w gruzach tuż po starcie, gdyż Mads Hansen popełnił błąd, a z kolei Matej Zagar popisał się świetnym momentem startowym. Słoweniec ostatecznie zwyciężył po walce z Klindtem na dystansie.

Tym samym ROW Rybnik zanotował pierwszą wygraną w tym sezonie. Spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem podopiecznych Antoniego Skupienia 46:43.

Punktacja:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 43 pkt.

 1. Daniel Kaczmarek (0,2,1,3,2) 8
 2. Norbert Kościuch (0,1*,-,-,-) 1+1
 3. Mads Hansen (1,2,3,1,1,1*) 9+1
 4. Michael Jepsen Jensen – zastępstwo zawodnika
 5. Nicolai Klindt (3,3,2*,3,3,2) 16+1
 6. Miłosz Wysocki (2,2,0) 4
 7. Seweryn Orgacki (D,0,0) 0
 8. Keynan Rew (W,1*,2,2,0) 5+1

ROW Rybnik – 46 pkt.

 1. Brady Kurtz (2*,2,W,2,3) 9+1
 2. Patryk Wojdyło (3,1*,3,0,0) 7+1
 3. Matej Zagar (3,3,2,3,3) 14
 4. Krystian Pieszczek (-,-,-,-) 0
 5. Patrick Hansen (1*,3,1,2,1) 8+1
 6. Kacper Tkocz (U,1,W) 1
 7. Paweł Trześniewski (3,0,1) 4
 8. Jan Kvech (2,0,1*,D) 3+1

Fot. Sandra Rejzner

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *