Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/Turnieje Indywidualne

O swoim uczestnictwie w turnieju dowiedzieli się z… Facebooka

uczestnictwie

Autor: Wiktoria Wybraniec

O swoim uczestnictwie w turnieju dowiedzieli się z… Facebooka

Jakiś czas temu pisaliśmy o nadchodzącym turnieju w Rybniku z okazji 90 urodzin klubu. Jak się okazuje goście specjalni nie dostali tradycyjnego imiennego zaproszenia, a o swoim uczestnictwie dowiedzieli się z artykułu na Facebooku.

W tym roku klub z Rybnika obchodzi okrągłe 90 lat od założenia. Z tej okazji ma odbyć się wyjątkowy turniej, w którym udział mieliby wziąć obecni i byli rybniczanie, a w szczególności wychowankowie. Jak na razie wszystko idzie nie w tą stronę co powinno. Impreza już raz była przekłada. Oficjalnie z powodu złej prognozy pogody, a nieoficjalnie z powodu Kacpra Woryny, któremu nałożyły się terminy z imprezą podsumowującą Włókniarza Częstochowa. Później Robert Chmiel miał odmówić udziału nie zostając nawet zapytanym o chęć wystąpienia. Zawodnik sprostował jednak tę informację i powiedział, że najzwyczajniej w świecie.. nie dostał zaproszenia.

Robert Chmiel
O swoim uczestnictwie w turnieju dowiedzieli się z… Facebooka
Fot. Sandra Rejzner

Dzisiaj (11 października) na stronie klubu pojawiło się „zaproszenie” dla wszystkich gości specjalnych tj. byli zawodnicy, prezesi, sponsorzy itd. W artykule możemy przeczytać: „Lista jest długa i nie sposób byłoby zaprosić wszystkich z osobna. Do niektórych zawodników trafiły lub trafią indywidualne zaproszenia, jednak nie będziemy mogli do wszystkich dotrzeć. Poza tym nie chcemy zapraszać tylko zawodników, którzy zapisali się najmocniej w historii rybnickiego czarnego sportu. Darmowe wejście należy się także tym mniej utytułowanym. Pamiętajmy, że oni również tworzyli dla nas żużel i ryzykowali swoje zdrowie i życie. Również dzięki nim żużel w Rybniku dotrwał 90-lecia.”

Stanisław Chomski: To są emocje, które przynosi się do domu, a nie są one zawsze pozytywne

Dodatkowo do imprezy zostało kilka dni, ale zainteresowani jeszcze nie poznali listy startowej uczestników a sami zawodnicy również nie informowali jeszcze o swoim uczestnictwie. Dodatkowo po ostatniej konferencji sporej części fanów Rekinów odechciało się przyjść na turniej. Było to spowodowane między innymi słowami prezesa klubu Krzysztofa Mrozka, który miał nazwać kibiców kibicami sukcesu. Teraz sternik chce załagodzić całą sytuację zapraszając wszystkich na stadion.

„Proszę kibiców żeby nie traktowali tego wydarzenia jako turnieju, który organizuje Klub Sportowy ROW Rybnik Spółka Akcyjna na czele z Krzysztofem Mrozkiem. Mamy 90-lecie, ale prowadzony przeze mnie klub ma tylko 10 lat. Pozostałe 80 tworzyli inni ludzie. Dlatego zapraszamy również byłych działaczy, którzy tworzyli niegdyś żużel. To nasze wspólne święto!” – mówi prezes na oficjalnej stronie klubu.

Aktualnie turniej ma się odbyć 16 października o godzinie 16:00.

Fot. Andrzej Kozyrski

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *