Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Nowy podział ról w sztabie szkoleniowym Energi Wybrzeża Gdańsk

sztabie szkoleniowym
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk

Autor: Małgorzata Olejniczak

Żużel. Nowy podział ról w sztabie szkoleniowym Energi Wybrzeża Gdańsk

Jeden punkt zdobyty w sześciu spotkaniach, skutkujący ostatnim miejscem w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi, skłonił zarząd Energi Wybrzeża Gdańsk do podjęcia decyzji o wzmocnieniu pionu szkoleniowego, poprzez zatrudnienie Lecha Kędziory w roli trenera-konsultanta. To trzecie podejście doświadczonego szkoleniowca do pracy w drużynie z Gdańska, gdzie najpierw był zatrudniony w latach 1998-2000, zdobywając brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, a następnie w 2018 roku.

W rozmowie z portalem trójmiasto.pl trener odsłonił kulisy podjęcia współpracy z gdańskim zespołem „[…] Stwierdziłem, że muszę pomóc osobom, które zajmują się Wybrzeżem, bo wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja klubu.(…)” Po rozmowie z członkiem zarządu – Tadeuszem Zdunkiem – doszliśmy do porozumienia i uznałem, że mogę pomóc Enerdze Wybrzeżu.” – wyjawił.

Lech Kędziora nie będzie prowadził drużyny, a jedynie pozostanie konsultantem Eryka Jóźwiaka, który pozostał głównym opiekunem Wybrzeża.

„Eryk Jóźwiak będzie wciąż odpowiedzialny za prowadzenie drużyny i będzie odpowiadać za wyniki. Ja będę mu w tym pomagać. Ponadto będę pracować z młodzieżą. Zajmę się też przygotowaniem toru na najbliższe mecze”. – wyjaśnił, zdradzając podział ról w sztabie szkoleniowym.

Pomimo tego, że gdańszczanie dotychczas zdobyli jedynie punkt, remisując z przedostatnim PSŻ-em Poznań, trener nie traci nadziei na lepszą przyszłość: „Na pewno zrobimy razem z Erykiem Jóźwiakiem wszystko, by zespół się utrzymał, Tadeusz Zdunek mógł spać spokojnie, a kibice byli zadowoleni. Mam świadomość sytuacji, w której się znajdujemy, ale jestem optymistą i oprócz mankamentów, widzę pozytywy w naszym zespole. Na pewno nasza sytuacja się zmieni.”

Następne spotkanie drużyny wzmocnionej Lechem Kędziorą odbędzie się 15 czerwca, kiedy to klub z Gdańska zmierzy się z aktualnym wiceliderem 2. Ekstraligi – Wilkami Krosno. Będzie to pierwsza okazja, by przekonać się, czy przy współpracy doświadczonego szkoleniowca Wybrzeże jest w stanie wydostać się z dołka, w którym się znalazło.

źródło: sport.trojmiasto.pl

Lech Kędziora
fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *