Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Nowa odsłona Ekstraligi również w mediach społecznościowych i aplikacji. Kibiców czeka wiele materiałów

ekstraligi
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Nowa odsłona Ekstraligi również w mediach społecznościowych i aplikacji. Kibiców czeka wiele materiałów

Speedway Ekstraliga ogłasza we wtorek szereg zmian. Dowiedzieliśmy się już, że 1. Liga Żużlowa od teraz nazywana jest Speedway 2. Ekstraligą, a także poznaliśmy nowy system rozgrywek, który wejdzie w życie od sezonu 2025. Do tego dochodzą zmiany w działaniu mediów społecznościowych oraz aplikacji mobilnej.

Na stronie internetowej Speedway Ekstraligi zamieszczono artykuł dokładnie przedstawiający wszystkie zmiany. Od teraz kibice pierwszoligowych klubów mogą się czuć, jak fani zespołów z najwyższej klasy rozgrywkowej. Ogłoszono bowiem, że w kontekście tych dwóch lig będzie prowadzona wspólna komunikacja. To oznacza, że informacje na temat zarówno PGE Ekstraligi, jak i Speedway 2. Ekstraligi będziemy mogli śledzić na jednej stronie internetowej oraz w jednej aplikacji mobilnej.

Strona internetowa zmienia domenę na www.ekstraliga.pl. Wspólne przedstawicielstwo obu lig będzie obecne we wszystkich najpopularniejszych mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, X (dawniej Twitter), YouTube oraz TikTok. Kibice drużyn z drugiego poziomu rozgrywkowego będą mogli od tej pory również bawić się w jedynie „ekstraligowe” do tej pory zabawy w aplikacji mobilnej – Typer oraz Eliga Manager.

– Sezon 2024 jest pierwszym etapem zmian, więc zakładamy, że będziemy mieli rozwój, ale etapowy. Na pewno dwie najbardziej popularne funkcjonalności aplikacji zostaną wdrożone dla Speedway 2. Ekstraligi – a więc niezależny Typer i Manager. Oczywiście wszystko w ramach jednej, znanej nam i posiadanej przez ponad 150 tys. użytkowników aplikacji mobilnej. Rozróżnimy treściowo także naszą stronę internetową i będziemy chcieli, aby jak najwięcej kibiców klubów Speedway 2. Ekstraligi dokonało migracji na nasze kanały – mówi dla speedwayekstraliga.pl Przemysław Szymkowiak.

Można zatem od dziś śmiało twierdzić, że pomysł profesjonalizacji dotychczasowej 1. Ligi Żużlowej został wzięty naprawdę na poważnie i wszyscy zaangażowani w to pracownicy Speedway Ekstraligi tworzą coś zupełnie nowego i świeżego. Czekamy na informacje o kolejnych zmianach.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *