Przejdź do treści
Aktualności

Nigdy więcej nudnych zim! Żużlowy Football Manager nadchodzi! Nowa gra żużlowa na rynku

gra żużlowa

Autor: Dawid Ociepa

Nigdy więcej nudnych zim! Żużlowy Football Manager nadchodzi! Nowa gra żużlowa na rynku

Gracze żużlowych menedżerów nie mają łatwego życia. Od momentu wyjścia wersji 3.1b Menedżera Żużlowego braci Mańskich w 2005 roku na rynku trwa posucha i poza szumnymi zapowiedziami, nic się nie działo. Trochę lepiej sytuacja wygląda w przypadku zwykłych gier w tematyce speedwaya, ponieważ od 2013 roku kibice grywają w Speedway Challenge. Naprzeciw oczekiwaniom fanów gier bardziej skupiających swoją uwagę na budowaniu składu i taktyce wyszło dwóch żużlowych zapaleńców: Marcin Dopierała i Paweł Krzemiński, którzy tworzą „menedżera” z prawdziwego zdarzenia – Speedway Club Manager. Zauważyliśmy potencjał nowo tworzonej gry i z przyjemnością ogłaszamy współpracę między Speedway Club Manager i naszym portalem!

Speedway Club Manager to gra żużlowa oparta o dobrego i lubianego Football Managera. Gracz wcieli się w menedżera klubu żużlowego i będzie musiał dbać o zespół, sztab szkoleniowy, szkółkę juniorów, finanse i sponsoring. Realia żużlowe są inne w porównaniu do innych sportów, dlatego twórcy skupiają się w stu procentach na odwzorowaniu specyficznych prawideł sportu żużlowego.

– Speedway Club Manager to projekt współczesnej gry menedżerskiej w realiach sportu żużlowego przeznaczony na „pecety” z systemem Windows. Pierwsze linie kodu powstały już w marcu tego roku (2020 – dop. red.). Głównym założeniem jest dostarczenie grywalnego produktu tym, którzy spragnieni są nowej gry w stylu klasyki gatunku, Managera Żużlowego braci Mańskich. To właśnie ta gra żużlowa jest dla mnie wzorem przy projektowaniu kolejnych etapów rozgrywki, wyznacza pewne minimum, poniżej którego nie chciałbym schodzić. Z drugiej strony nie spodziewajcie się żużlowego klona Football Managera – pisał Marcin Dopierała, jeden z twórców Speedway Club Manager.

Marcin Dopierała zresztą zna ten sport od podszewki. Jeździ amatorsko na żużlu, więc doskonale zna smak zwycięstw, jak i gorycz kontuzji. Według niego to gwarancją sukcesu produkcji. Jestem osobą blisko związaną ze sportem żużlowym.

Skład Motoru Lublin poznamy już 2 listopada!

Nigdy więcej nudnych zim! Żużlowy Football Manager nadchodzi! Nowa gra żużlowa na rynku

W przeszłości byłem członkiem zarządu jednego z klubów w Polsce, mam skromne doświadczenie jako osoba funkcyjna podczas zawodów ligowych. Jeżdżę amatorsko na żużlu. Myślę, że to doświadczenie jest gwarancją oddania realiów sportu żużlowego w grze, które znam „od kuchni”. Nie jestem programistą, kodować uczę się czysto hobbystycznie – wspominał dalej twórca gry.

Pierwsze wzmianki o grze pochodzą z 2020 roku. Już wtedy gra żużlowa zebrała grono fanów spragnionych żużlowej gry menedżerskiej z prawdziwego zdarzenia. Prawie setka osób spragnionych następcy Managera Żużlowego braci Mańskich zebrana w jednym miejscu w ciągu kilku godzin – to pokazuje, że zapotrzebowanie na menedżerską grę żużlową z prawdziwego zdarzenia istnieje.

– Baza gry będzie w pełni edytowalna. To znaczy, że mimo faktu braku oryginalnych nazw zespołów, twarzy i nazwisk, gracz będzie mógł sam wprowadzić do gry oryginalnych zawodników! Jest to spowodowane brakiem możliwości pozyskania odpowiednich licencji. Krótko i na temat – w grze niestety nie pojawią się oryginalne nazwiska zawodników, nazwy lig, sponsorów itp. Podjęliśmy próby uzyskania takich pozwoleń, lecz w zależności od właściciela praw do tych nazw, albo wiąże się to z odpowiednią opłatą, albo procedura uzyskania pozwolenia jest zbyt skomplikowana i przerasta nasze możliwości – kontynuują programiści.

Wilki Krosno odkryją karty na sezon 2023 już 10 listopada!

Nigdy więcej nudnych zim! Żużlowy Football Manager nadchodzi! Nowa gra żużlowa na rynku

Gra żużlowa od początku projektowana jest tak, by edycja jej zawartości była łatwa i przyjemna. Każdy będzie mógł stworzyć własną ligę, wgrać własne logo czy stworzyć własnego zawodnika. Wy, czytelnicy na pewno zauważyliście, że projekt brzmi fantastycznie, a w samym Speedway Club Manager drzemie olbrzymi potencjał. Nasza redakcja również tego nie przeoczyła, dlatego oficjalnie ogłaszamy, że zostajemy oficjalnym partnerem produkcji! Informacje w świecie gry będą przekazywane przez nasz (wirtualny) portal, a gracz będzie mógł wybrać nas jako sponsora!

Pierwszy raz w historii gry jednocześnie ogłaszamy nową funkcjonalność oraz kooperację jednocześnie! Portal best_speedway_tv zostaje oficjalnym partnerem naszego projektu! Na łamach wspomnianego portalu będziecie mogli znaleźć m.in. najnowsze newsy dotyczące naszej gry! Best_speedway_tv zagości w SCM jako potencjalny sponsor Twojego klubu oraz jedna z kilku wirtualnych redakcji dostarczająca newsy w wirtualnym żużlowym świecie. – ogłaszają na swoim fanpage producenci.

Nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery gry. Niecierpliwi fani jednak mogą już teraz pobrać wersję 0.11 gry, w której możliwe jest rozegranie pojedynczego spotkania żużlowego. Opinie na temat pokazowej edycji są bardzo pozytywne, dlatego polecamy sprawdzenie jej na własną rękę! Wszystkie potrzebne informacje znajdą państwo pod tym linkiem: https://linktr.ee/SpeedwayClubManager. Stamtąd można sprawdzić fanpage gry (który polecamy obserwować), pobrać grę czy poznać odpowiedzi na nurtujące Państwo pytania. Mamy nadzieję, że tak jak my, nie możecie się doczekać wypuszczenia pełnej wersji gry!

Fot. SCM

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Nigdy więcej nudnych zim! Żużlowy Football Manager nadchodzi! Nowa gra żużlowa na rynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *