Żużel - Best Speedway Tv

Nie będzie remontu stadionu Polonii Bydgoszcz | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Nie będzie remontu stadionu Polonii Bydgoszcz

remontu

Nie będzie remontu stadionu Polonii Bydgoszcz

Od ładnych paru lat w Bydgoszczy poruszany jest temat remontu stadionu przy ul. Sportowej. Na chwilę obecną dobrą widoczność zapewniają tylko dwie z czterech trybun na bydgoskim obiekcie, Trybuna Główna znajdująca się przy prostej start-meta i nowo wybudowana trybuna na przeciwległej prostej. Kolejnym etapem modernizacji stadionu miała być budowa nowej trybuny na pierwszym łuku.

W 2020 roku ogłoszony został przetarg na zaprojektowanie trybuny na pierwszym łuku. Nowa trybuna ma zostać zbliżona do toru tak aby widoczność była znacznie lepsza, pod trybuną mają powstać sale konferencyjne i klubowe muzeum. Redakcja Metropolii bydgoskiej dowiedziała się, że niestety nie ma co liczyć na zrealizowanie inwestycji w najbliższych latach.

„Wszystkiemu jest winien polski ład” – takie zdanie przekazał bydgoski ratusz.

Reklamy

Jak możemy przeczytać, polski ład skutecznie storpedował budżet miasta na obecny rok. W kasie ostało się jedynie 20 milionów na inwestycje (budowa trybuny na przeciwległej prostej kosztowała prawie 23mln złotych). Nie tylko Polonia ucierpiała na zmianach, nie powstanie także hala lekkoatletyczna na stadionie Zawiszy. Warte podkreślenia jest także to, że podczas konsultacji społecznych, przebudowa stadionu Polonii zajęła dopiero 9. miejsce. Wyżej uplasowały się takie propozycje jak, rewitalizacja nabrzeży Brdy i Kanału Bydgoskiego, rozbudowa infrastruktury rowerowej, budowa dróg i budowa otwartego kąpieliska.

„Reasumując: bez powrotu do sytuacji finansowej miasta sprzed Polskiego Ładu, nie ma szans na dalszą przebudowę stadionu”

źródło: metropoliabydgoska.pl

fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×