Żużel - Best Speedway Tv

Jerzy Kanclerz: "Chciałbym aby Bydgoszcz była gospodarzem rundy Grand Prix" | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jerzy Kanclerz: „Chciałbym aby Bydgoszcz była gospodarzem rundy Grand Prix”

Jerzy Kanclerz

Jerzy Kanclerz: „Chciałbym aby Bydgoszcz była gospodarzem rundy Grand Prix”

1 lutego na stadionie Polonii Bydgoszcz odbyło się posiedzenie Miejskiej Komisji Kultury Fizycznej i Sportu. Na spotkaniu prezes Jerzy Kanclerz odpowiadał na pytania komisji, głos zabrał także Dyrektor Bydgoskiego Centrum Sportu.

Na początku prezes opowiedział o minionym sezonie i podkreślił, że aspiracje były zdecydowanie większe, ale na przeszkodzie stanęły kontuzje, które znacznie osłabiły drużynę. Średnia frekwencja wyniosła 4,8tys osób. Budżet klubu wynosił około 3,7 miliona złotych. 1,5 miliona złotych z miasta, 800 tysięcy złotych od sponsorów, 700 tysięcy złotych z biletów i 200 tysięcy z praw telewizyjnych.

Kolejną poruszoną kwestią były założenia na sezon 2022.

„Celem minimum jest awans do fazy play-off, ale zespół zamierza walczyć o awans do PGE Ekstraligi.”

Prezes Kanclerz zaznaczył, że skład jest bardzo dobry i jest bardzo zadowolony z przebiegu rozmów kontraktowych. Warto zwrócić uwagę na długoletnie kontrakty z wychowankami, Maksymilianem Pawełczakiem i Emilem Maroszkiem, którzy startują w barwach BTŻ. Takie postępowanie jest godne pochwalenia, jak wiadomo w latach wcześniejszych kiedy to jeszcze Pan Jerzy Kanclerz nie sprawował prezesury w Polonii były problemy z zatrzymaniem w klubie utalentowanej młodzieży.

Najbliższe miesiące przyniosą wiele imprez na ul. Sportową w Bydgoszczy. 26 marca odbędzie się XXXIII Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych, a na 2 maja planowany jest mecz Reprezentacji Polski, której przeciwnikiem będzie Reszta Świata, Australia lub Wielka Brytania. Jednym z warunków Jerzego Kanclerza do zorganizowania tego meczu jest występ w parze Bartka Zmarzlika z Wiktorem Przyjemskim.

W ubiegłym roku klub na wypłaty dla zawodników przeznaczył 2,9 miliona złotych, a w nadchodzącym sezonie ta kwota ma wzrosnąć o 600-700 tysięcy złotych. Co ciekawe Prezes Kanclerz dodał, że chciałby aby Bydgoszcz ponownie została gospodarzem cyklu Grand Prix.

„Po moich układach wiem, że mogę na to liczyć, ale w tej sprawie musi też być współpraca z samorządem”

Na koniec wypowiedział się Dyrektor Bydgoskiego Centrum Sportu Adam Soroko, który przekazał, że zlecone już zostało wykonanie ekspertyzy oświetlenia na stadionie. Lampy na Polonii mają 25 lat i są przyczyną otrzymania przez klub licencji warunkowej na starty w sezonie 2022. W przypadku awansu konieczne będzie także wykonanie odwodnienia.

„Widziałem zdjęcia, które żarówki są poprzepalane. Patrzymy na to, jaki będzie koszt tej inwestycji. Jak klub wygra I ligę w październiku, czego życzę, no to będziemy mieli poważne wyzwanie inwestycyjne.”

Zapewnił także, że przed pierwszymi zawodami zostaną odmalowane ławki na drugim łuku.

Źródło: metropoliabydgoska.pl

fot. Emilia Hamerska-Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×