Przejdź do treści
Artykuły

Nicki Pedersen w świetnej formie. Poprowadził Stal do dwóch zwycięstw

Nicki Pedersen
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Nicki Pedersen w świetnej formie. Poprowadził Stal do dwóch zwycięstw

Nicki Pedersen w tym sezonie ściga się w Metalkas 2. Ekstralidze. Przed sezonem zakładano, że Duńczyk będzie prawdziwym liderem beniaminka rozgrywek, do którego dołączył zeszłą jesienią. Rzeczywiście tak było, a Duńczyk razem z Jacobem Thorssellem byli najlepszymi zawodnikami Texom Stali Rzeszów. Po spotkaniu w Łodzi pojawiły się jednak pewne wątpliwości co do trzykrotnego mistrza świata. Pedersen odpowiedział jednak na nie w najlepszym możliwym stylu.

Pedersen w meczu z Orłem Łódź

Wyjazdowe spotkanie Texom Stali Rzeszów z H.Skrzydlewska Orłem Łódź było sromotną klęską drużyny prowadzonej przez Pawła Piskorza. Na łódzkiej Moto Arenie „Żurwaie” przegrały aż 29:61, tracąc nawet punkt bonusowy, co jeszcze przed tamtym meczem wydawało się wręcz niemożliwe. W tamtych zawodach rzeszowianom nie pomógł nawet sam Nicki. Duńczyk na swoim koncie zapisał tylko pięć punktów. Raz przegrał nawet z juniorem gospodarzy Bartoszem Nowakiem. Taki występ był poniżej oczekiwań, biorąc pod uwagę to, że mowa tutaj o zawodniku mogącym dalej zdobywać wiele punktów.

Odbudowa formy po meczu z Orłem Łódź

Po starciu z Orłem mogłoby się wydawać, że Pedersen wpadł w kryzys formy. Później jednak trzykrotny mistrz świata pokazał, że był to jedynie wypadek przy pracy. Kolejnym meczem rzeszowian było domowe spotkanie z Innpro ROW-em Rybnik. „Rekiny” przed piątkowym pojedynkiem były liderami Metalkas 2. Ekstraligi. W Rzeszowie musiały uznać jednak wyższość gospodarzy, którzy tego dnia byli minimalnie lepszą drużyną, wygrywając w bardzo dobrym stylu 46:44.

Fantastyczny występ przeciwko ROW Rybnik

Do ważnego zwycięstwa z mocną drużyną z Rybnika rzeszowian poprowadził Nicki Pedersen. Duńczyk przeszedł samego siebie, pokazując się z fantastycznej strony. Tego dnia na domowym obiekcie nie znalazł ani jednego pogromcy wśród zawodników ROW-u, kończąc spotkanie z kompletem czternastu punktów i jednego bonusa. Był on najlepszy wśród wszystkich zawodników Stali i jako jedyny zakończył mecz z dwucyfrową liczbą „oczek”, walnie przyczyniając się do zdobycia dwóch ważnych dużych punktów w walce o awans do fazy play-off Metalkas 2. Ekstraligi.

Derby Podkarpacia: wyzwanie na torze w Krośnie

Dwa dni po zwycięstwie nad rybniczanami Stal czekało jeszcze większe wyzwanie, a były nim Derby Podkarpacia. Duńczyk nie miał najlepszych wspomnień z torem w Krośnie, gdyż rok temu, występując jeszcze dla ZOOleszcz GKM-u Grudziądz po dwóch wyścigach wycofał się z jazdy ze względu na stan toru. Taki stan rzeczy na pewno mógł wzbudzać małe wątpliwości wśród kibiców Stali, którzy czekali na starcie z lokalnym rywalem.

Zwycięstwo w derbach i doskonała forma Pedersena

Wszystkie te obawy zostały rozwiane podczas niedzielnego spotkania. Kolejny raz w miniony weekend to Stal Rzeszów była lepsza od swoich rywali. Rzeszowianie od samego początku prowadzili i ostatecznie pokonali Wilki Krosno 50:40. Wartym uwagi jest fakt, że walczyli oni nawet o punkt bonusowy, który gospodarze odbili dobrymi biegami nominowanymi. Znów liderem zespołu był Nicki. Razem z Marcinem Nowakiem trzykrotny mistrz świata na swoim koncie zapisał dziesięć punktów.

Dla Duńczyka miniony weekend był więc bardzo udany. Nicki Pedersen po słabym występie w meczu z Orłem Łódź, pokazał wszystkim, że rzeszowianie mogą liczyć na jego dobrą postawę, przyczyniając się walnie do zwycięstw z ROW-em Rybnik i Wilkami Krosno. Na pewno ważne będzie, aby jego forma nadal utrzymywała się na takim poziomie, co będzie kluczowe w walce o awans do fazy play-off.

Nicki Pedersen
Fot. Jakub Malec
Nicki Pedersen w świetnej formie
Fot. Jakub Malec

FAQs

Kim jest Nicki Pedersen?

Nicki Pedersen to duński żużlowiec, trzykrotny mistrz świata, który obecnie ściga się w drużynie Texom Stal Rzeszów w Metalkas 2. Ekstralidze.

Jakie wyniki osiągnął Nicki Pedersen w meczu z Orłem Łódź?

W meczu z Orłem Łódź Nicki Pedersen zdobył tylko pięć punktów, co było poniżej oczekiwań.

Jak Nicki Pedersen zareagował na słaby występ w meczu z Orłem Łódź?

Nicki Pedersen szybko odbudował formę, prowadząc Texom Stal Rzeszów do zwycięstw w kolejnych meczach z ROW Rybnik i Wilkami Krosno.

Jakie wyniki osiągnął Nicki Pedersen w meczu z ROW Rybnik?

Nicki Pedersen zdobył komplet czternastu punktów i jednego bonusa, przyczyniając się do zwycięstwa Texom Stali Rzeszów nad ROW Rybnik.

Jakie znaczenie miały Derby Podkarpacia dla Nicki Pedersena i Texom Stali Rzeszów?

Derby Podkarpacia były ważnym wyzwaniem dla Texom Stali Rzeszów, ale Nicki Pedersen poprowadził drużynę do zwycięstwa nad Wilkami Krosno, zdobywając dziesięć punktów.

Jakie są plany Nicki Pedersena na przyszłość?

Nicki Pedersen będzie dążył do utrzymania wysokiej formy, aby pomóc Texom Stali Rzeszów w walce o awans do fazy play-off Metalkas 2. Ekstraligi.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *