Najpierw Darcy Ward, teraz Greg Hancock. Bartosz Zmarzlik ponownie skrytykowany

Bartosz Zmarzlik jest obecnie uznawany za jednego z najlepszych żużlowców na świecie. W sobotę na Toruńskiej Motoarenie po raz drugi z rzędu zdobył tytuł indywidualnego mistrza świata, a mimo to został on ponownie skrytykowany z powodu zrzucania prawej nogi z haka. Tym razem głos zabrał Greg Hancock.


Po raz pierwszy na temat prawej nogi Bartka Zmarzlika wypowiedział się Darcy Ward w wywiadzie dla Speedway Stara, w którym stwierdził, że gdyby zawodnik Stali Gorzów nie zrzucał nogi z haka, mógłby budować jeszcze większą prędkość. Pomimo tego Zmarzlik znów przypieczętował w Toruniu mistrzostwo świata, ale w piątkowych zawodach uległ on wypadkowi. Filmik, na którym Zmarzlik się wywraca, został opublikowany na Instagramie 4-krotnego mistrza świata – Grega Hancocka, który zasugerował, że przyczyną wypadku było zdjęcie prawej nogi z haka. „Kolejny przykład na to, jak ważne jest użycie prawego podnóżka”-napisał na swoim profilu Hancock. Post został skomentowany przez innych znanych żużlowców takich jak Jason Crump, który porównał takie zachowanie do ściągania ręki z kierownicy na zakręcie. Z Amerykaninem zgodzili się również Nicolai Klindt i Simon Cross. Wiele osób z opinią Hancocka, jakoby Bartek miał upaść z powodu braku nogi na haku, po prostu się nie zgadza. Sądzą oni, że Bartek zdjął nogę dopiero po tym, jak stracił już kontrolę nad motorem i nie miało to wpływu na jego upadek.

Kilka miesięcy temu na ten temat wypowiedział się również Martin Vaculik w wywiadzie dla TVP Sport, gdzie stwierdził, że to czy żużlowiec trzyma nogę na haku, czy też nie, tak naprawdę nie ma większego znaczenia i jest to po prostu kwestia wygody. Zawodnik Falubazu stwierdził też, że wielu świetnych zawodników również nie trzymało prawej nogi na haku, a mimo to w sporcie żużlowym osiągnęli bardzo dużo.

Czy faktycznie ściąganie nogi z haka jest błędem ciężko stwierdzić, Zmarzlik jako dwu-krotny mistrz świata raczej wie, co robi. Mimo to, gdy w sprawie głos zabiera nawet, Greg Hancock należy poważnie się zastanowić, czy nie jest to jednak element do poprawy. Trzeba jednak podkreślić, że Bartek jest wciąż młodym zawodnikiem i sam wielokrotnie przyznawał, że jeszcze dużo musi się nauczyć, a słuchanie rad legend tego sportu może sprawić, że będzie on w przyszłości jeszcze lepszym zawodnikiem, niż jest obecnie.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.