Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Najlepszy występ w PGE Ekstralidze Przyjemskiego bez wyjścia na tor „Może w ciemno trzeba jeździć i będzie lepiej wychodziło”

Wiktor Przyjemski
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Paweł Płóciniak

Najlepszy występ w PGE Ekstralidze Przyjemskiego bez wyjścia na tor „Może w ciemno trzeba jeździć i będzie lepiej wychodziło”

Spotkanie w Lesznie było bardzo udane w wykonaniu Wiktora Przyjemskiego. Żużlowiec Orlen Oil Motoru Lublin zaliczył swój najlepszy występ w PGE Ekstralidze zdobywając 10+1 w 4 startach.

Sajfutdinow o błędzie sędziego. „Byłem pewny, że przerwą ten bieg”

Orlen Oil Motor Lublin był zdecydowanym faworytem piątkowego spotkania w Lesznie. Osłabione brakiem Janusza Kołodzieja oraz Damiana Ratajczaka „Byki” jednak dzielnie się stawiały przez większość meczu aktualnym Drużynowym Mistrzom Polski. Goście dopiero w 14 wyścigu zapewnili sobie zwycięstwo, dzięki podwójnej wygranej pary Wiktor Przyjemski i Jack Holder.

– Tak faworyta, ale do połowy tego meczu nie było widać. Gdzieś troszkę się męczyliśmy, ale udało się wygrać. W zasadzie ja zapewniłem wygraną w 14 biegu, więc mega się cieszę. Moja jazda w końcu jakoś wyglądała, troszkę więcej luzu i wynik w zasadzie to pokazał. – przyznał Przyjemski.

Spotkanie szóstej kolejki PGE Ekstraligi na stadionie im. Alfreda Smoczyka miało status zagrożonego. Do próby toru na torze położona była plandeka, więc zawodnicy nie mieli nawet okazji przejść się po nawierzchni. W początkowej fazie zawodów padało, ale udało się rozegrać pojedynek drużyn z Leszna i Lublina w pełnym wymiarze oraz w bardzo szybkim tempie.

– Pod plandeką w zasadzie do pierwszego biegu, nawet nie mieliśmy obchodu toru, więc tylko ci, co byli na próbie mogli posmakować ten tor, zobaczyć jak on się zachowuje. Może w ciemno trzeba jeździć i będzie lepiej wychodziło. Jestem mega zadowolony, szkoda tego jednego biegu, tej dwójeczki, bo byłby komplet, ale cały czas do przodu to jest najważniejsze. – twierdzi.

Wiktor Przyjemski
Fot. Emilia Hamerska-Legnas
Wiktor Przyjemski
Fot. Orlen Oil Motor Lublin Facebook

Dołącz do nas na afacebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *