Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Krzysztof Mrozek wyjaśnia brak prezentacji rybnickich Rekinów na sezon 2023: Zostały zamrożone konta klubu na poczet kary, która w tym przypadku może być dosyć drastyczna

Mrozek

Autor: Edyta Wojdeł

Krzysztof Mrozek wyjaśnia brak prezentacji rybnickich Rekinów na sezon 2023: Zostały zamrożone konta klubu na poczet kary, która w tym przypadku może być dosyć drastyczna

Przedsezonowa prezentacja drużyny, to w wielu ośrodkach żużlowych już wręcz tradycja. Większość klubów przedstawia zawodników, którzy będą reprezentować barwy danej drużyny w trakcie sezonu. W tym roku zabrakło jednak prezentacji żużlowców rybnickiego ROWu.

Ślączka i Pludra przed meczem z Włókniarzem Częstochowa

Prezentacja drużyny ROWu Rybnik, w ostatnich latach odbywała się w hali widowiskowo-sportowej w Boguszowicach. Jednakże w tym roku fani Rekinów nie doczekali się tego wydarzenia. Przyczyna była bardzo zaskakująca, a całą sytuację podczas spotkania z kibicami wyjaśniał, cytowany przez rybnik.com.pl, prezes rybnickiego ROWu – Krzysztof Mrozek.

Jak wynika z wypowiedzi Krzysztofa Mrozka, podłożem braku przedsezonowego zapoznania kibiców ze składem Rekinów na sezon 2023 okazał się zorganizowany w październiku ubiegłego roku turniej z okazji 90-lecia żużla w Rybniku.

To miasto nie powinno się nazywać Rybnik, ale „Donos Rybnik”. Podczas zawodów „90 lat rybnickiego żużla” zrobiliśmy konkursy na stadionie, a kibice brali w nich udział. Trzeba było odpowiedzieć na pytania o tematyce żużlowej itp. W dzień przed świętami Bożego Narodzenia przyszli do klubu przedstawiciele urzędu celno-skarbowego i wszczęto postępowanie o naruszenie ustawy hazardowej z donosu. Sprawa toczy się do dnia dzisiejszego. Są z tego powodu pewne problemy natury finansowo-organizacyjnej, ale myślę, że poradzimy sobie z tym.

Możliwe, iż jakiś „uprzejmy obywatel” poczuł się nad wyraz dotknięty niemożnością udziału w konkretnym konkursie, bądź też ogólnie dobrą zabawą fanów czarnego sportu. Tak czy inaczej, w klubie wyciągnięto odpowiednie wnioski i ustalono niepodejmowanie kolejnego ryzyka związanego z organizacją tego typu eventów. Tym bardziej, że jak podkreślił prezes Mrozek, konsekwencje tej sytuacji zdecydowanie nie należały do drobnostek.

Był jeszcze jeden przykry tego oddźwięk, ponieważ w pewnym momencie zostały zamrożone konta klubu na poczet kary, która w tym przypadku może być dosyć drastyczna.

Pomimo iż od grudnia minęło już ponad trzy miesiące, to całe postępowanie w rybnickiej „hazardowej” sprawie nadal się toczy. Na dodatek, jak wynika ze słów Krzysztofa Mrozka, dalsze konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne.

Co grozi klubowi? Wolałbym o tym nie mówić. Kary wynikające z tej ustawy są drastyczne. Jest też możliwość taka, że dobrowolnie jako prezes klubu poddam się karze i wtedy ja zapłacę jakąś tam część, a z klubu będzie to zdjęte. Najgorsze mamy już za sobą. Na przyszłość, nauczeni całą tę sytuację, nie będziemy już robić takich akcji, bo jak widać, źle to się kończy. Niestety w tym mieście lubi się donosić. Kogoś to zabolało i tak to się skończyło.

Chociaż wszystko było przemyślane i dokładnie zaplanowane, okazało się jednak, że i tak dopatrzono się pewnych mankamentów. Takie sytuacje nie tylko budzą niesmak, ale też niestety odstraszają organizatorów. Konsekwencje, które już zostały nałożone na klub, przyczyniły się zatem do braku prezentacji rybnickich Rekinów.

Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów. Od tego odprowadziliśmy VAT. Wszystko wydawało się zgodne z literą prawa, ale okazało się jednak, że tak nie było. Dlatego proszę wybaczyć, ale czasami człowiek jak się gdzieś sparzy, to potem musi trochę odpuścić. Myśleliśmy o prezentacji, ale jeśli trzeba by było komuś coś zapłacić, a konto jest zamrożone, to trudno się poruszać. Trzeba robić absolutne minimum, tylko to co trzeba, prawda? 

MAGAZYN BEST SPEEDWAY TV ONLINE NA KANAEL YouTube!

fot. row.rybnik.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *