Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Fala odwołanych sparingów problemem ROW-u Rybnik

Żużel
Fot. Andrzej Kozyrski

Autor: Kamil Tokarczyk

Fala odwołanych sparingów problemem ROW-u Rybnik

Drużyna ROW-u Rybnik zaplanowała wiele sparingów przedsezonowych, które miały na celu pomóc w jak najlepszym przygotowaniu zawodników do zbliżającej się wielkimi krokami ligowej inauguracji. Niestety z wielu zaplanowanych test meczów do tej pory udało się odjechać jedynie jedno spotkanie i to z innym przeciwnikiem niż pierwotnie zakładano.

Thomsen zamiast Vaculika w Texom MPPK!

Pierwszy test mecz z Włókniarzem Częstochowa został odwołany na prośbę ekipy „Lwów”, która uznała, że zbyt niebezpieczna jest rywalizacja spod taśmy po zaledwie dwóch sesjach treningowych, natomiast w spotkaniu rewanżowym udało się odjechać zaledwie jeden bieg i przy stanie 3:3 zawody zostały odwołane z powodu opadów deszczu. Następne spotkanie z OK Bedmet Kolejarzem Opole również nie doszło do skutku, lecz w zamian rybniczanie gościli u siebie inną drugoligową ekipę – Texom Stal Rzeszów (wygrana 47:43).

Problemem okazał się również dwumecz z Unią Tarnów, a pod znakiem zapytania stoi niedzielne spotkanie z Cellfast Wilkami Krosno:
Teraz trzymamy kciuki za pogodę, bo w niedzielę mamy jeszcze zaplanowany mecz z Cellfast Wilkami Krosno. Oni właśnie weszli do Ekstraligi, mają mocny skład, więc my to traktujemy jako próbę generalną przed ligą. Jeśli uda się wyjechać na tor, to dostaniemy odpowiedź, w jakim miejscu jesteśmy – powiedział w rozmowie z portalem polskizuzel.pl trener ROW-u Antoni Skupień.

Pomimo sporych problemów z rozegraniem meczów sparingowych, trener ekipy ROW-u Rybnik patrzy z optymizmem na zbliżające się rozgrywki eWinner 1.Ligi żużlowej:
Wiadomo, że trening i zawody, to dwie różne rzeczy, ale każdy z zawodników przewidzianych do wyjściowego składu jeździ na tyle dobrze, że ja naprawdę z nadzieję i sporą dozą optymizmu czekam na sezon. Jak to wszystko się przełoży, to będzie dobrze – zakończył Skupień.

Fot. Andrzej Kozyrski

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *