Żużel - Best Speedway Tv

Mrozek podczas spotkania z kibicami: "Kibice są kibicami sukcesu" | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mrozek podczas spotkania z kibicami: „Kibice są kibicami sukcesu”

Mrozek

Mrozek podczas spotkania z kibicami: „Kibice są kibicami sukcesu”

Parę dni temu w siedzibie klubu z Rybnika odbyło się spotkanie z Miastem Rybnik i kibicami. Zostały przedstawione plany promocyjne i nie zabrakło pytań o budżet.

27 września odbyło się zebranie Komisji Oświaty, Kultury i Sportu rybnickiej rady miasta. Sednem była sprawa pozytywów dla miasta z promocji poprzez klub żużlowy. W sezonie 2020 klub dostał 1,9 mln, w 2021 niecałe 900 tysięcy, a w tym roku prawie 1,5 mln.

Transfery Żużlowe. Składy 2023

„Klub, w ramach umowy, musi realizować określone zadania promocyjne, na każdej imprezie żużlowej musi ich zrealizować piętnaście. Klub składa raporty okresowe, a na koniec końcowy. Do końca listopada czekamy na rozliczenie tegorocznej umowy” – mówił Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR w Rybniku, cytowny przez „Gazetę Wyborczą”.

Głos zabrała również radna Małgorzata Piaskowy –„Skoro wydajemy tak wielkie pieniądze, a mamy też inne fantastyczne kluby sportowe, które osiągają wyniki, to może warto zastanowić się, czy tę kwotę nie podzielić na inne kluby?”

„Przyznane środki finansowe przełożyły się na konkretny ekwiwalent reklamowy” – odpowiedział prezes klubu Krzysztof Mrozek, przybliżając konkretne dane (w 2020 r. ekwiwalent reklamowy w PGE Ekstralidze wyniósł 16 mln złotych, a w zeszłym roku w eWinner 1.LŻ – niecałe 8,7 mln).

Zebrani w czasie spotkania mówili o niezadowoleniu kibiców z pracy ich prezesa.

Reklamy

„Niezadowolonych jest może dziesięciu, a nakręcane to jest głównie w mediach społecznościowych” – stwierdził Mrozek, który dostał też pytanie o plany na przyszłość – „Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie drużyny, która pozwala jechać po najwyższe cele. Kibice są kibicami sukcesu. Jak będzie sukces, wrócą na stadion” – odparł, który przy uprzejmości władz miasta i sponsorów potrzebowałby kwoty na poziomie 7 mln., wtedy w Rybniku pojawiłyby się mocne nazwiska.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Projekt funduszy miasta na 2023 r. powinien być znany do 15 listopada. Wtedy okaże się na jakie wsparcie może liczyć klub. Dobrą informacją dla kibiców może być fakt, że miasto myśłi nad przejęciem części udziałów w rybnickim klubie, gdyż chce mieć większy wpływ na to, co się w nim dzieje.

fot. Paweł Wilczyński

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×