Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Reklamy

Motor za mocny dla Unii – Relacja z meczu FOGO Unia Leszno – Motor Lublin

Motor

Motor za mocny dla Unii – Relacja z meczu FOGO Unia Leszno – Motor Lublin

Motor Lublin okazał się lepszy w niedzielnym starciu w ramach 10. rundy PGE Ekstraligi przeciwko FOGO Unii Leszno. Byki dzielnie walczyły, jednak nie były w stanie przełamać lidera tabeli. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 47:43 na korzyść przyjezdnych, którzy zgarnęli również punkt bonusowy.

W leszczyńskiej drużynie decyzja o starcie Janusza Kołodzieja zapadła dopiero po próbie toru. Zawodnik nadal odczuwa skutki wypadku, który przytrafił mu się dwa tygodnie temu podczas meczu przeciwko GKM Grudziądz. Przypomnijmy, że Byki nadal występują bez kontuzjowanego Piotra Pawlickiego za którego stosowane jest zastępstwo zawodnika.

Reklamy

Mecz rozpoczął się remisowo, ponieważ w pierwszym biegu z pierwszej na ostatnią pozycję spadł Jarosław Hampel. Chwilę później doszło do małej niespodzianki, której autorami byli leszczyńscy młodzieżowcy. Damian Ratajczak oraz Antoni Mencel zdołali wygrać 4:2 z silną parą Lubelskich Koziołków – Wiktorem Lampartem oraz Mateuszem Cierniakiem. W kolejnym wyścigu biało-niebiescy zdołali powiększyć przewagę do sześciu punktów, a cała pierwsza seria zakończyła się wynikiem 14:10 na korzyść gospodarzy.

W drugiej serii przebudził się Jarosław Hampel, który zaczął mecz na ”Smoczyku” od dwóch zer. Po zmianie motocykla metamorfoza była błyskawiczna. Indywidualny V-ce Mistrz Świata z 2010 i 2013 roku wraz z Dominikiem Kuberą dokonali w szóstym biegu rzeczy bardzo rzadko spotykanej w Lesznie – przywieźli za plecami Janusza Kołodzieja wygrywając 5:1. Mimo tego, to leszczynianie kończyli drugą serię startów z korzystnym wynikiem 22:20.

W dziewiątym wyścigu para Hampel – Kubera ponownie uszczęśliwiła kibiców Motoru, wygrywając podwójnie i zmieniając wynik meczu na korzyść gości 25:29. Mecz był bardzo wyrównany a wynik oscylował w okolicach remisu, aż do dwunastego biegu. W nim Mateusz Cierniak wraz z Dominikiem Kuberą wygrali podwójnie i powiększyli przewagę gości do 6 punktów. Odpowiedź leszczynian była jednak natychmiastowa. Kołodziej do pary z Doylem szybko odbili piłeczkę i przed biegami nominowanymi mieliśmy wynik 38:40 na korzyść gości.

W wyścigu 14. oglądaliśmy znakomity pojedynek Maksyma Drabika z Davidem Bellego. Polak przez cztery okrążenia nękał atakami Francuza i dopiął swego na ostatnim okrążeniu, dzięki czemu Koziołki prowadziły 40:44.

W ostatniej gonitwie dnia Janusz Kołodziej wygrał wyścig, jednak było to za mało aby wywalczyć choćby punkt meczowy, ponieważ Jason Doyle nie zdołał wyprzedzić Mikkela Michelsena. Na dodatek Australijczyk dał się jeszcze minąć na trasie Jarosławowi Hampelowi. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 47:43 na korzyść Motoru Lublin.

W sobotnie popołudnie Motor był drużyną bardziej kompletną, co zaważyło na jego zwycięstwie. Unia Leszno zmaga się z problemami kadrowymi, przez które traci kolejne pozycje w ligowej tabeli. Kolejną szansą na przełamanie dla leszczyńskich Byków będzie mecz w Ostrowie Wielkopolskim, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Koziołki natomiast również w niedzielę podejmą na własnym stadionie For Nature Solutions Apator Toruń.

Punktacja:

Fogo Unia Leszno – 43 pkt

9. Jason Doyle – 14+1 (2,3,3,1,3,2*,0)

10. Jaimon Lidsey – 6+1 (2,1*,1,0,-,2)

11. David Bellego – 5+1 (1*,2,1,0,1,0)

12. Piotr Pawlicki – ZZ

13. Janusz Kołodziej – 14+1 (2*,1,2,3,3,3)

14. Antoni Mencel – 1 (1,0,0)

15. Damian Ratajczak – 3 (3,0,0)

16. Keynan Rew – ns

Motor Lublin – 47 pkt

1. Jarosław Hampel – 9+1 (0,0,3,3,2,1*)

2. Fraser Bowes – ns

3. Mikkel Michelsen – 14 (3,3,2,3,1,2)

4. Maksym Drabik – 6+1 (3,0,1,1*,0,1)

5. Zastępstwo zawodnika

6. Wiktor Lampart – 3 (2,1,0)

7. Mateusz Cierniak – 3 (0,0,3)

8. Dominik Kubera – 12+3 (1,2*,2*,2,2*,3)

fot. Sonia Kaps

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x