Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin oficjalnie ma nowego juniora! Ależ skład Mistrzów Polski

Motoru Lublin
Fot, Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Motor Lublin oficjalnie ma nowego juniora! Ależ skład Mistrzów Polski

PLATINUM Motor Lublin miał w tym sezonie najskuteczniejszą juniorską parę, której trzon, przez większość sezonu, stanowił Mateusz Cierniak. Tarnowianin w kolejnym sezonie nie będzie mógł już startować jako junior. Koziołki potrzebowały mocnego zastępstwa… i je znalazły!

W połowie września Wiktor Przyjemski poinformował kibiców w Bydgoszczy, że opuszcza swój macierzysty klub. Nie zdradził wtedy, gdzie się uda. Zrobił to za niego spiker na stadionie. Według niego w przyszłym sezonie bydgoski junior przywdzieje lubelskie barwy. Ogłoszenie spikera nie było wielkim zaskoczeniem, a oficjalna sesja potwierdziła przypuszczenia, które krążyły w środowisku żużlowym od jakiegoś czasu.

Wiktor Przyjemski
Fot, Kazimierz Kożuch/ Wiktor Przyjemski

Wiktor Przyjemski urodził się w 2005 roku w Bydgoszczy i jest wychowankiem Polonii, której barwy reprezentował przez trzy ostatnie sezony. Z sezonu na sezon widać progres zawodnika, który w tym roku wyrósł na jednego z liderów Polonii Bydgoszcz. Przyjemski odjechał w tegorocznym sezonie 16 meczów, w których zdobył 180 punktów i 7 bonusów, co pozwoliło uzyskać średnią biegopunktową na poziomie 2,4.

Jak sobie poradzi junior z Bydgoszczy na ekstraligowych torach? Czy uda mu się stworzyć z Bartoszem Bańborem, choć w połowie tak skuteczną parę, jaką Bańbor tworzył z Cierniakiem?

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *