Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Motor Lublin gotowy na rewanż w Grudziądzu? Mistrz Świata zabiera głos odnośnie inauguracji

Motor Lublin
Fot, Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Redakcja

Motor Lublin gotowy na rewanż w Grudziądzu? Mistrz Świata zabiera głos odnośnie inauguracji

W nadchodzącej inauguracyjnej kolejce PGE Ekstraligi 2024, fani żużla z niecierpliwością oczekują starcia pomiędzy ZOOLeszcz GKM Grudziądz a Platinum Motor Lublin. To właśnie te drużyny były protagonistami jednego z najbardziej zaskakujących momentów poprzedniego sezonu, gdy GKM Grudziądz zdołał odrobić znaczącą stratę, pokonując Motor Lublin 56:34 i zdobyć w bonus!

W 2023 roku wydarzyło się coś, co trudno było przewidzieć. GKM Grudziądz, przegrywając pierwszy mecz w Lublinie 35:55, zdołał odrabiając straty triumfować na własnym torze. To spotkanie zaskoczyło nie tylko kibiców, ale i ekspertów żużlowych. Trener GKM, Janusz Ślączka, po tamtym meczu wskazał na doskonałe przygotowanie swojego zespołu.

W kontekście zbliżającego się starcia na inaugurację sezonu 2024, jednym z ważnych głosów w dyskusji jest Mateusz Cierniak, senior u23 zespołu Motor Lublin. W rozmowie z mediami PGE Ekstraligi, Cierniak odniósł się do porażki sprzed roku, przytaczając zmienność sezonów i nieprzewidywalność dyspozycji zawodników na początku rozgrywek.

-„Sezon sezonowi nierówny. Będzie to pierwszy mecz, i tak naprawdę wszystko może się wydarzyć. Dyspozycja zawodników na początku sezonu jest nieprzewidywalna. Jedni wchodzą w sezon od razu z formą, a drudzy wraz z biegiem rozgrywek ją powoli budują” – stwierdził Cierniak dla ekstraliga.pl

Pytanie, które teraz nurtuje kibiców i sympatyków Platinum Motor Lublin, brzmi: Czy Motor zdoła się zrewanżować w Grudziądzu po słowach Cierniaka? Czy drużyna z Lublina odnajdzie odpowiednie ustawienia na torze rywala i udowodni, że poprzednia klęska była jedynie chwilowym przestojem w drodze po Mistrza Kraju na żużlu?

Odpowiedzi na te pytania poznamy już 14 kwietnia, gdy obie drużyny zmierzą się w emocjonującym pojedynku na torze żużlowym GKM Grudziądz. Początek nowego sezonu PGE Ekstraligi z pewnością przyniesie wiele niespodzianek, a to starcie będzie jednym z kluczowych momentów już na jego samym początku. Czekamy z niecierpliwością na rozwinięcie tej niezwykłej rywalizacji żużlowej.

Warto również zaznaczyć, że pewnie spora ilość lubelskich kibiców uda się do Grudziądza, aby wspierać swoją drużynę w tym istotnym pojedynku. Niezależnie od wyniku poprzedniego sezonu, wierni fani Platinum Motor Lublin z pewnością dadzą wyraz swojej gorącej atmosferze i zaangażowania na trybunach. Atmosfera na stadionie zapowiada się niezwykle emocjonująco, a rola kibiców może okazać się kluczowa dla motywacji zawodników Platinum Motor Lublin w dążeniu do udanego rewanżu w Grudziądzu.

350985366 607454924691353 3453032733115806968 n
Fot. Emilia Hamerska – Lengas
352190205 218491091044485 8942532921537533899 n
Fot. Emilia Hamerska – Lengas
20230910 DSC00572
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *